YÜZDE 63!
Anar araştırma şirketinin Kocaeli genelinde yaptırdığı seçim araştırma sonuçlarını görmüşsünüzdür.
Ak partinin oylarını hemen her ilçede beş ile on puan civarında arttırdığı ankette Kartepe’de de yüzde altmış üç civarında oy çıkmış.
Bazıları nedense bu sonuca şaşırsa da açıkçası bende böyle bir sonuca şaşıranlara şaşırıyorum.
Nedeni aslında o kadarda zor değil.

Herkesin yazıp çizdiği şeyler esasında.
Lider performansından,dış politikada ki eskiye nazaran daha dik duruşlu siyasi anlayışa,dünyada ki özellikle avrupada ki ekonomik darboğazların aksine Türkiye’de ki yükselen ekonomik performansa en azından komşu Yunanistan’da ki gibi maaşlarda kesintiye gidilmemesine,diğer muhalefet parti liderlerinin yetersizliği ve geleceğe dönük ümitvari politikaları halka yansıtamamasına kadar bir çok faktör her yerde olduğu gibi Kartepe’de de Ak Parti oylarının artmasına neden oluyor.
Yani insanlar en basitinden akşam tv haberlerini seyrettiğinde parti liderleri arasında ki bariz farkı görüyorlar.
Diğer siyasi parti mensubu arkadaşlar her ne kadar bu gerçekleri göremesede daha doğrusu kabul etmek istemeselerde insanımızın olayları okuma ve yorumlama anlayışları daha farklı oluyor demek ki.
Başarı Ahmet,Mehmet,Hasan, Hüseyin’nin yerelde ki üstün performansından kaynaklanmıyor.
Aksine zor olan başarının yerelden ziyade genel politikalar üzerinden sağlanmış olması. Bir parti açısından zor fakat takdir edilmesi gereken bir durum bu.
Bu saatten sonra özellikle Kartepe’de neredeyse her üç kişiden iki kişinin Ak Parti’li olması nedeniyle Ak Parti’ye de büyük sorumluluklar düşüyor. Çünkü kendisiyle yarışan bir parti durumda Ak Parti.
Teşkilat yapısı ki özellikle gençler ve kadınların bilfiil birer arı gibi çalışmaları zaten durumu net bir biçimde ortaya koyuyor.
Diğerleri ile arasında makasın açılmasını sağlayan en büyük etken olarak duruyor karşımızda.
Görünen o ki kısa ve orta vadede Ak Parti Türkiye’de olduğu gibi Kartepe’de de en az bir veya birkaç dönem daha rakipsiz parti konumunda. Oylarını düşürebilecekleri o kadar çok kredileri var ki fazlasıyla yeterde artar bile.
Ancak böylesi büyük bir partinin Kartepe’deki Belediye Başkanı, İlçe Başkanı ve diğer yapılanmaları içerisinde sorunsuz olması düşünülemez elbette.
Özellikle ister istemez parti içinde hizipçilik ve getto tipi yapılaşmalara imkan doğması kaçınılmazdır. Bunun önüne geçmek için geçtiğimiz kongre döneminde bir fırsat doğmuştu.
Fakat çoğu Ak Partili’nin karşı tepkisine rağmen böyle bir yapı meydana geldi. Böyle bir fırsat kaçırılmış oldu çoğu partililere göre. Dedik ya Ak Parti’nin rakibi yine kendisi diye!
Tabii bu durumda parti içi diskalifiye edilenler o anki kızgınlık ve öfkeleriyle hareket edebiliyorlar.
Partilerini sanki kendileri olmasa küçülecekmiş havasına sokmaya çalışıyorlar.
İnsanoğlu işte kendisini dünyanın merkezi zannediyor! Nereye gitse aynı.
Asıl yanlışı o kişiler yapıyorlar kanaatimce. Varsa kendine göre doğruların mücadeleni kırmadan, dökmeden partinin içerisinde ver. Kızıp gitmek bu aşamada partiye değil kişilere zarar verir.
Ak Parti içerisindeki olan bitenler uzayıp gider. Garip olan diğer partilerin hiç esamesinin okunmaması ve en azından görünür ufukta daha da okunacağa benzememesi.
Açıkçası diğerlerinin şu andaki konumunda olmak istemezdim. Resmen sonucu belli bir maça çıkacakları günü bekliyorlar.
İnsana ızdırap verse gerek!
Zaten öyle olacağını bilenler el altından kendini Ak Partiye nasıl yamamaya çalışıyorlar öyle değil mi?
Ahh yüzde altmış üç sen nelere kadirsin!
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin 6 yıl önce

ŞÜKRÜ BAŞKAN %63 GÖRÜNCE AĞZI ÇOK FENA SULANMIŞTIR. İLÇE SEÇİMİNDEKİ BAŞARISINI (KENDİNCE) TEKRAR ADAY OLURUM DİYE ÜMİTLERİ OLDUKÇA ARTMIŞTIR. FAKAT BU OY OARANI YAZINIZDAKİ ANLATILDIĞI GİBİ YEREL YÖNETİCİLERİN BAŞARILARI (OLMAYAN) ETKİ ETMEMESİ NE KADAR NORMAL İSE; İLÇE SEÇİMİNDE SAYIN CİVELEK VE KANDAZIN HEMŞERİCİLİĞİ BİRBİRLERİ İLE YAPTIKLARI KATOLİK NİKAHİ GELECEK YEREL SEÇİMDE KENDİNİ SU YÜZÜNE ÇIKARACAKTIR. İŞTE O ZAMAN ŞÜKRÜ BEY KENDİNE ADAY OLMAK İÇİN PARTI ARIYOR OLACAKTIR. BENCE BAŞKAN BU GÜNDEN TEZİ YOK A, B, C PLANLARINI YAPMALIDIR. TABİ BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLER DE. GELECEKTEKİ ORGANİZASYON DA YAPILANMADA ÇOĞUNLUĞU DİŞARIDA KALACAKTIR. BENDEN SÖLEMESİ DEMEDİ DEMEYİN. HİÇ FARKETMEDEN POST AYAKLARINIZIN ALTINDAN KAYAR GİDERRR..