İsrail Nükleer Güç Mü ?

Ülkelerin, devletlerin , milletlerin kendini güvende hissetmelerini sağlayan unsurların en önemlisi , üstün silah teknolojisi ile donatılmış ordulara sahip olmaktır. Buna paralel saldırılamaz ülke olmak adına birçok ülke nükleer güç olma yolunu seçmiş ve dünyaya vereceği zararları umursamadan bu silahları test etmiş dahi bazıları da kullanmıştır.

Bugüne kadar ABD 1054 , Rusya 715 , Fransa 210 , İngiltere 45 , Çin 45 , Hindistan 5-6 , Pakistan 3-6  ve Kuzey Kore 1 olmak üzere , 2 binin üzerinde nükleer silah denemesi yapılmıştır dünyamızda.

Nükleer bombası olduğu halde(!) bunu  denemeyen tek ülke ise İsrail'dir.(doğa sevgisi(!) bu olsa gerek) Acaba İsrail gerçekten nükleer bir güç müdür? Birilerinin yazıp çizdiği gibi yüzlerce nükleer bombaya-füzeye sahip midir? İsrailli teknisyen Mordehay Vanunu üzerinden İsrail'in dünyaya yaptığı propagandayı masaya yatıralım mı şimdi?

Necef çölündeki Dimona nükleer tesisinde çalışan Vanunu , ülkesinin gizli(!) bir program çerçevesinde 200 kadar nükleer bomba geliştirdiğini inkar edilemeyecek(!) delillerle gözler önüne serer. Vav(!)... MOSSAD'ın neler(!) yapabileceğini bildiği halde küresel barış adına her türlü tehlikeyi göze alan silahlanma karşıtı(!) Vanunu... Kulağa hoş geliyor değil mi? Bir de İsrail nükleer silahların yayılmasını yasaklayan antlaşmayı imzalamayınca ve tesislerini de uluslararası denetçilere açmayınca "ateş olmayan yerden duman çıkmaz" sözü çöküyor zihinlere tabi...

Sizce İsrail'in ne kadar merhametli(!) olduğunu bilen İran 200 nükleer bombaya karşı , hiçbir istihbaratı olmadan mı atarlanıyor?

ABD'ye atarlanmaktan( acaba gerçekten atarlandı mı) vazgeçmesinin sebebi ABD'nin binlerce nükleer silaha sahip olması mıdır? (abi 200'e kadar sorun değil de fazlası boyumuzu aşar mı yani)

Etki gücü azaltılmış (Ruslar'ın kullandığı malum) modellerini bir yerlerde kullanmaktan İsrail'i alıkoyan nedir sizce?

Bazı teorisyenlere(senaristlere) göre Kennedy suikasti bile İsrail'in nükleer(!) güç olmasıyla ilişkilendirilebiliyorken(!) dahi ABD başkanını bile ortadan kaldırabilecek kadar güçlü(!) olduğu dillendiriliyorken(ver parayı(lobi) İsrail'i, MOSSAD'ı olduğundan güçlü göster, Mossad her yerde vesselam), nükleer gücünü test etme gereği bile duymayan İsrail , nükleer güç olduğu algısını Vanunu ile yaptığı blöfe borçlu olabilir mi?

Düşünün; mossad tarafından sürekli izlenen bir tesise fotoğraf makinesi sokuyorsunuz (altı üstü bir teknisyensiniz), alanınız olmayan kısımlara gizli bir projede çok rahat sızabiliyorsunuz, fotoğraflıyorsunuz dikkat çekmeden, makineyi=filmleri tesisin dışına yine o müthiş(!) istihbarat örgütü MOSSAD'a rağmen çıkarabiliyorsunuz, bir vakte kadar sağda solda gezebiliyorsunuz ve dünya medya ağında mossad da pay sahibi değilmiş gibi çok rahat Sunday Times'a intikal ettirebiliyorsunuz. (Teknisyen mi Bond mu belli değil arkadaş) Bununla bitse iyi , İsrail'in gücünü bilmeyen(!) Sunday Times cesurca(!) "İsrail'in gözü gibi sakındığı nükleer programı" manşetten veriyor. Sunday Times'ın da Hamas'ın yayın organı olduğunu düşünemeyiz herhalde?( Sunday Times'ın sahiplerinin soyunu-sopunu da siz araştırın , Yahudi olmasınlar sakın)

Bu arada devlete ait hayati derecede gizli(!) sırları afişe eden Vanunu neden idam edilmemiştir de 18 yıl yemiştir? Dahi 18 yıl sonra dışarı çıkan Vanunu'nun sağlık durumunun çok iyi oluşu , İsrail hapishanelerinde 1 yıl geçirip salınan Filistinlilerin sağlık durumuyla örtüşmüyor diye , Vanunu'ya kıyak çekildiğini söylesek, Filistinliler içerde kendilerine bakmamıştır da ondan der misiniz?

Bir piyade tüfeği yapsanız, ordunuzu   bu silahla donatmadan evvel defalarca dener miydiniz? Yoksa silah yapılır yapılmaz bir el bile ateş etmeden nede olsa çalışır mantığıyla askerlerinizin eline tutuşturup cepheye mi gönderirdiniz? Komik...

İsrail'in uluslararası denetçilere izin vermemesinin nedeni dünyada oluşturduğu "Nükleer Güç İsrail" algısının çuvallamasını önleme çabası olmasın sakın?

Yoksa mavi Marmara baskını, Filistinli çocukları roketlemesi gibi yaptığı bir yığın insanlık dışı operasyona ses çıkarmayan-çıkaramayan(!) dünyanın (dünya 3-5 devletten ibaret değildir) İsrail'in nükleer güç olmasına gık diyeceğini düşünmek düşünememek midir? Ülkelerin silah envanterine atom bombalarını , kitle imha silahlarını koyabilmeleri sahip oldukları anlamına gelebilir mi? Ne yani bir zamanlar ülkemize yerleştirilen Jüpiter Füzeleri de bizimdi de ABD zorla mı aldı?

Noktalarsam havalanma İsrail senden büyük Allah var dahi kılıcı da Türk 'lerdir...

Gürkan Karaçam

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.