Öne Çıkanlar Niloya gençleri başiskele başiskele belediyesi Gençleri Askere Uğurladı...

SP'Lİ EJDEROĞLU: 'ERBAKANI DESTEKLEMEYİZ!'
 Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Kocaeli Gazetesi'ne verdiği röportajında, siyasi gündemi, yerel sorunları ve belediye yönetimlerinin performanslarını eleştirdi. Ayrıca ilimizden bağımsız milletvekili olma hazırlığındaki Fatih Erbakan’ın da netleşmese de bu kararını değerlendiren Ejderoğlu, ilginç ve net ifadelerle meseleyi ele aldı.

 

“DESTEK VERMEYİZ”

Sorularımıza içtenlikle yanıt veren il başkanı Ejderoğlu, Kocaeli’de ya da Türkiye’nin herhangi bir vilayetinde kesinlikle bağımsız bir adayı desteklemeyeceklerini belirterek, “Fatih Bey, bağımsız aday olabilir. Bu doğal bir karardır. Ancak partimiz seçimlerde vekil adaylarını kendisi çıkaracaktır. Bağımsız hiçbir adayı desteklemeyeceğiz” dedi.

 

KURTULMUŞ’A ÖFKE

Genel Başkan Mustafa Kamalak’tan da övgü ile söz eden Ejderoğlu, “Kendisi başarılı bir anayasa profesörüdür. Milletimiz değerini mutlaka bilecektir. Geçmişte başarılı bulunan Numan Kurtulmuş da, tıpkı Tayyip Erdoğan gibi kaptan olmasına rağmen gemisini ilk olarak terk ederek, insanları yüzüstü bırakıp kaçmıştır” dedi.

 

“AİLEDEN MİLLİ GÖRÜŞÇÜYÜM”

Siyasete nerde ve ne zaman başladınız?

Aileden yetişme bir milli görüşçüyüm. 16 yaşında iken Milli Gençlik Vakfı (MGV)’nda aktif bir şekilde çalışmaya başladım. Daha sonra üniversite yıllarında yine vakıf hizmetine devam ettim. Tahsilimi tamamladım ve sonrasında Refah Partisi’nde siyaset yapmaya başladım. Partide pek çok alanda görev yaptım. Benim için önemli olan hangi görevi aldığım değildir. Önemli olan bu davaya hizmet etmektir. Şimdi il başkanlığı yapıyorum, fakat bu pek önemli değil, asıl önemli olan davaya hizmet etmektir. Biz hep bu şuurla hizmet ettik.

 

Başka bir partide siyaset yapmayı düşündünüz mü?

Ben milli görüş partilerinin içinde yetişmiş birisi olarak hiçbir zaman başka siyasi oluşumun içinde yer almayı düşünmedim. Bundan sonrada başka partide siyaset yapmak gibi bir şey söz konusu değil. Milli görüşün temsilcisi Saadet Partisi’dir ve biz de elimizden geldiğince partimizde hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

“AKP’yi KÜRESEL GÜÇLER KURDU”

2002’den bu yana Saadet Partisi meclise giremiyor, bunu meye bağlıyorsunuz?

Erbakan öncülüğünde Refah Partisi’nin yapmış olduğu faydalı çalışmaları bir türlü içine sindiremeyen bir takım dış güçler buna bir şekilde önlem almak istedi. Adeta uluslararası koalisyon oluşturuldu ve Sadet Partisi’nin önü kesildi. Öyle sinsi bir plan uygulamaya koyuldu ki, görünüşte aynı bizim gibi gözüken, ancak uygulamada tamamen faklı bir yapıda olan parti kurdular.

İçimizden bir takım insanları da alıp bu partinin başına geçirdiler. Yıllarca millete dönüp “İşte bunlarda milli görüşçü” dediler. Ellerindeki tüm imkanları seferber ettiler, medyada sadece onları gösterdiler ve neticede milleti aldatmayı başardılar. Bu oyun 13 yıldır devam ediyor. Hep şu korkuyla yaşadılar, acaba bir şekilde gerçek milli görüşçüler çıkıp da iktidarı elimizden alırlar mı, millet gerçek milli görüşçüleri görüp onlara oy verirler mi?..

Bütün bunları göz önünde bulundurarak medyada sürekli propagandalar yaptılar ve AKP'nin eskimesine izin vermediler. İşte biz yıllarca milletimize gerçekleri anlatmaya çalıştık ve yine anlatmaya devam edeceğiz. Haziran seçimlerinde de ne yapıp edip milletimize bütün gerçekleri anlatacağız ve milli görüşü hak ettiği yere ulaştıracağız.

 

“SEÇİME PARTİ OLARAK GİRECEĞİZ”

Haziran seçimlerinde meclise girmek için ne tür bir çalışma içerisinde olacaksınız?

Ülkemiz açısından çok önemli bir seçim yaşayacağız. Bu anlamda çok geniş bir şekilde seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz. Profesyonel anlamda zaten yıllardır ajanslarla çalışıyoruz. Ama sadece bu şekilde çalışmak da yetmiyor. Yine köy köy, mahalle mahalle çalışmalar yaparak halkımıza birebir dokunacağız. Medyada üzerimize oynanan oyunları daha çok arazide çalışarak ve insanlara birebir dokunarak aşacağız. Yapacağımız projeleri halkımıza bizzat anlatacağız. Sokaklarda halkımızla daha fazla birlikte olacağız ve bu şekilde çalışarak Saadet Partisi’ni meclise taşıyacağız.

 

Saadet Partisi bağımsız adayları destekleyerek meclise giremez mi?

Bağımsız adayların desteklenmesi konusu rahmetli Erbakan Hoca döneminde de gündeme gelmiş, fakat Hocamız tarafından kabul edilmemiştir. Çünkü yaşadığımız tecrübeler bize parti olarak seçime girmemizi sağlıyor. Bağımsız adayların oy alabilmesi de ancak belirli bir etnik grup ve dine dayandığı zaman başarıya ulaşabiliyor. Saadet Partisi de bir etnik grup veya din partisi değildir. Saadet Partisi bir kitle partisidir. Halkımızın tamamına hitap etmektedir. Bundan dolayı seçimlere parti olarak girmeyi daha uygun buluyoruz.

 

“BAĞIMSIZ HİÇBİR ADAYI DESTEKLEMEYİZ”

Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde ilimize geldi ve büyük ihtimalle Kocaeli’den bağımsız aday olacak. Bu gerçekleşirse Saadet Partisi kendisini destekler mi?

Seçimlere biz parti olarak gireceğiz ve bağımsız bir şekilde girmek gibi düşünce içinde olmadık. Fatih Bey de bağımsız aday olabilir. Ancak biz parti olarak seçimlere gireceğiz. Var gücümüzle çalışıp Saadet Partisi’ni meclise sokmaya çalışacağız. Bu anlamda partimizin aldığı karar budur ve hiç bir bağımsız adayı desteklememiz mümkün değildir.

 

“TEK ADRES SAADET PARTİSİ’DİR”

Fatih Erbakan biraz bağımsız hareket ediyor. Milli görüşü şu an kim temsil ediyor diye soracak olursak bunun cevabı ne olur?

Rahmetli Erbakan Hocamız hayatının son anlarına kadar Saadet Partisi’nin genel başkanı olarak yaşadı. Ölürken de yine Saadet Partisi’nin genel başkanı olarak öldü. Bundan dolayı şunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, milli görüşün kurucusu Necmettin Erbakan’dır ve ölene kadar bu partinin genel başkanı oldu. Ölürken de başka bir miras bırakmadı. Şu anda da milli görüşün temsilcisi Erbakan Hocamızın mirası olan Saadet Partisi’dir. Bizler de hocamızın bize miras olarak bıraktığı partide siyaset yaparak milli görüşü tüm insanlığa anlatmaya devam edeceğiz.

 

Sizin seçimlerde topluma vereceğiniz en büyük vaadiniz nedir?

Bizim hep söylediğimiz ve dile getirdiğimiz ilkelerimiz var. Biz öncelikle yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük bir Türkiye ve yeni bir dünya hayaliyle yaşadık. Çalışmalarımızı hep bu doğrultuda yapmaya gayret ettik. Bizim için en önemli unsur ekonomik anlamda milletimizin refah seviyesinin artmasıdır. Çünkü bizler şunu çok iyi biliyoruz ki ekonomik bağımsızlığı olmayan bir insan bağımsız düşünemez. Ekonomik anlamda bir yerlere bağımlı olan insanlar bağımlı düşünürler. Bizim en büyük hedefimiz milletimizi ekonomik anlamda bağımsız bireyler haline getirmektir. İnsanlar özgürleştikçe daha bağımsız ve daha aktif, ülkemiz için daha faydalı çalışmalar ortaya koyacaktır.

 

“KARAOSMANOĞLU’NUN ENERJİSİ KALMADI”

Yerel anlamda ilimizde gördüğünüz eksikler nelerdir?

Bugün büyükşehir’e baktığımızda büyük projelerinin olmadığını görüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da hizmet aşkı ve enerjisi kalmamış. Sanki inzivaya çekilmiş durumda. Belediye sadece rutin işlerle uğraşıyor. En büyük projeleri olan tramvay projesi ise abartıldığı gibi büyük bir çalışma değildir. Büyükşehir gerçekten de büyük projeler üretmek istiyorsa, Körfez’i Gölcük’e bağlayacak projeler üretsin. Gebze’yi İzmit’e bağlayacak projeler üretsin.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu büyük projeler üretemiyor, yorgunluk görüntüsü veriyor. Şehrin ne alt yapısına ne de üst yapısına gerektiği gibi yatırımlar yapılmıyor. Az bir yağmur yağdığında bile şehrin yolları göle dönüyor.

Ulaşım anlamında da yine çok büyük eksiklikler var ve böyle devam ederse yakın zamanda trafik içinden çıkılmaz bir hal alacak. Bizim arzumuz bütün bu eksikleri başkanın görmesi ve çözüm üretmesidir. Yine Büyükşehir, Türkiye’nin en borçlu belediyesi durumunda. Şimdi sormak lazım ne yaptınız da bu kadar borçlandınız? Hangi büyük projeyi hayata geçirdiniz de belediyeyi bu kadar borç batağına ittiniz. Büyükşehir hem büyük proje üretemiyor hem de belediyeyi borç batağına sürüklüyor.

 

“KURTULMUŞ BIRAKIP KAÇTI”

Sadet Partisi, Numan Kurtulmuş ile birlikte yükselişe geçmişti. Genç bir genel başkan gelse partiyi daha iyi bir yere getiremez mi?

Numan Kurtulmuş döneminde partimiz yükselişe geçti, ancak kendisi partimizi terk etti ve gitti. Yani geminin kaptanı olmasına rağmen gemiyi ilk o terk etti. Kendisine inanan ve güvenen insanları yüz üstü bırakarak gitti. Bu yaptığı aslında ikinci Tayyip Erdoğan vakasıdır. Tayyip Bey de bizi yarı yolda bırakıp gitmişti.

Ancak bütün bu olanlar bize gösteriyor ki bu dava şahıslara bağlı değildir. Bu dava amaçlarını gerçekleştirmeye dönük büyük bir harekettir. Şahıslar gelip geçici, ancak dava kalıcıdır. Yaşadığımız bu tecrübeler bize yol gösterecektir.

 

Haziran seçimlerindeki hedefiniz nedir?

Bizim öncelikli hedefimiz ne pahasına olursa olsun Saadet Partisi’ni meclise taşımak olacak. Yapılan yanlışlara ‘dur’ demek için Saadet Partisi mecliste olmak zorundadır. Yaşadığımız süreç bize bunu çok açık bir şekilde göstermektedir. Bu seçimlerde milletimizin vicdanına hapsolmuş duyguları harekete geçireceğiz.

Saadet Partisi her türlü yüksek oyu alabilecek potansiyele sahiptir. Bu şeçimlerde de kendimizi halkımıza en güzel bir şekilde anlatarak meclise gireceğiz. Partimizin en güçlü olduğu il Kocaeli’dir. 7 Haziran seçimlerinde Kocaeli’de sandıkları patlatacağız. Seçim çalışmalarına başladık, büyük bir heyecan ve aşk ile birlikte çalışıyoruz. Milletimize de şunu taahhüt ediyoruz, biz iktidara geldiğimizde maaşlara yüzde 50 zam yapılacak ve bir maaş ikramiye vereceğiz

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.