Öne Çıkanlar evlendirdi Belsa Rumeli İzmitli Faruk olarak bilinan Faruk Sarman chp sönmez

AKAR: “ KARTEPE'Yİ SÖMÜRÜYORLAR“
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe Belediyesi başta olmak üzere AKP’yi topa tuttu. Kartepe’yi çeteler yönetiyor diyen Akar elinde savcılığın tutanaklarının olduğunu belirterek, “Kartepe AŞ sayesinde başkan ve yandaşları büyük paralar kazanıyor. Paraları kendisi, eşi, özel kalemi, ilçe başkanı, Kartepe AŞ Genel Müdürü ve Turan soy isimli olanlar alıyor. Kartepe’yi sömürüyorlar” dedi

KALAYCI’YA TEŞEKKÜR
CHP Kartepe İlçe Başkanlığı önceki gün Kartepe Konak, Emek ve Çamlık Mahallesi temsilcilik seçimlerini gerçekleştirdi. Uzunçiftlik Konak Mahallesi’nde hizmet veren Konak Kahvesi’nde düzenlenen toplantıyı CHP Kartepe İlçe Sekreteri Murtaza Kalaycı organize etti. Toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Genel Meclis Üyesi Evnur Sandal, CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, yönetim kurulu üyeleri, eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez ve mahalle sakinleri katıldı. Toplantıya katılan CHP’li Akar, yoğun katılım nedeniyle organizasyonu düzenleyen ilçe sekreteri Murtaza Kalaycı’ya teşekkür etti.
TEMSİLCİLERİN GÖREVLERİ
Toplantıda ilk sözü alan CHP Kartepe İlçe Sekreteri Murtaza Kalaycı, CHP olarak hedeflerinin iktidar olduğunu söyleyerek mahalle temsilcilerinin görevleri hakkında bilgi verdi. Kalaycı, “Sorumlusu olduğu köy ve mahallede partiyi temsil etmek, Köyünde veya mahallesinde bulunan her bir sandık için baş müşahit ve müşahitten ibaret sandık bölgesi teşkilatlarını oluşturmak. Köy ve mahallesinde yapılacak her türlü parti etkinliklerini organize etmek. Köy veya mahallesi ile ilgili problemleri tespit ederek, rapor halinde ilçeye vermek. Köy veya mahallesinde görevli, muhtar, ihtiyar heyeti, öğretmen, imam, Kur'an kursu öğretmeni, sağlık memuru, ziraat teknisyeni gibi sosyal etkinliği bulunan kimselerle ilgilenmek ve fikirlerinden yararlanmak. Görevlisi olduğu köy veya mahalle sakinleri ile yakinen ilgilenmek, düğünlere katılmak, hastaları ziyaret etmek, cenazelere iştirak ederek taziyede bulunmaktır.” dedi.

MECLİSTE İŞLER POZİTİF GİTMİYOR
Kalaycı’nın ardından kalabalığa seslenen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Emekliler İntibak Yasası’nı sabırsızlıkla bekliyor. Mecliste ne yazık ki işler çok pozitif gitmiyor. Kanun hükmünde kararname yöntemine başladılar. Bakanlar Kurulu imzasıyla istedikleri kararnameyi çıkarıyorlar. Sağlıkta tam gün yasası ne yazık ki bunun en önemli örneğidir. “Ben yaptım oldu mantığı” ile hareket ediliyor. Bu yöntem 3 Kasım tarihinde sona erdi. Bu güne kadar göreve gelen hükümetler 10 yılda 70 tane kararname çıkarırken, bunlar 6 ayda 34 tane çıkardılar. 7 tanesini ise son gün olması nedeniyle 3 Kasım tarihinde çıkardılar. Bu tür kararnameler ancak savaş ve afet gibi meclisin toplanamayacağı zamanlarda çıkarılabilir.”dedi. CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı seçimlerde oy oranlarının artmasında mahalle temsilcilerinin payın çok büyük olduğunu söyleyerek: “İlçe başkanı olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırım.”dedi.

OSB’LER BAYRAKSIZ CUMHURİYET
Sanayiden kaynaklanan çevre ve hava kirliliği Kocaeli’nin 30 yıllık problemi olduğunu söyleyen Akar: “ Mecliste bu konuyu dile getirdiğimizde bu kentte yaşayan İlyas Şeker aleyhte söz aldı. Çünkü bunlar meclis tatile girdiğinde Kocaeli’ye değil kendi memleketlerine gidiyorlar. Bu kent sanayiye artık doydu. 1700 tane fabrika var. Kocaeli 10 verirken 1 alıyor. Ancak buna rağmen ilimizde işsizlik ve yoksulluk oranı Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde. Çünkü sanayi nedeniyle daha çok göç alıyor. Yeni sanayi tesisleri bu nedenle göç veren illere taşınmalı. Sanayi tesislerinin bulunduğu yerlerde artık sebze ve meyve yetişmiyor. Bu nedenle kentimizde kanser vakaları arttı. Şimdi Köseköy’e lojistik üssü yapacaklar. İlimizde günde 2 bin tır giriyor, 10 bin TIR girecek. Konteynır yığını olacak. Bu tür yerler tabiî ki açılmalı. Ülkemiz büyüyor. Ancak Köseköy’de ve Yerleşim alanlarına yakın olmasın. Bunların amacı sadece rant elde etmek. Memlekette sahipsizlik var. Çünkü başımızdakiler geçmişte bu kentte yaşamış insanlar değil. AKP’lilerin söyledikleri hep yalan dolan. Çünkü ilimizde denize de girilemiyor. Denizin etrafı limanlarla çevrilmiş durumda. Yenilerinin açılması içinde çalışmalar yapılıyor. Sanayiye doyan Kocaeli’nin artık yaşanabilir bin kent olması gerekiyor. Yeni sanayi yeni göç anlamına geliyor. Organize Sanayi Bölgeleri bayrağı eksik Cumhuriyetlerdir. İzin almadan istediklerini yapma hakkına sahipler.”dedi.

KARTEPE’Yİ ÇETELER YÖNETİYOR
Kartepe Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini söyleyen Akar: “Elimde savcı tutanakları var. Kartepe AŞ sayesinde başkan ve yandaşları büyük paralar kazanıyor. Çünkü vatandaşın yapması gereken işleri kendileri yapıyor. Kazanılan paraları kendisi, eşi, özel kalemi, ilçe başkanı, Kartepe AŞ Genel Müdürü ve Turan soy isimli olanlar alıyor. Sanayici ve müessese sahiplerini sıkıştırarak para alıyorlar. Bunlar çete oluşturmuşlar ve Kartepe’yi sömürüyorlar. Reklam panoları için müthiş paralar harcanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yıllık 7 trilyon reklam gideri var. Kartepe Kent olmaya doğru adım atan, turizme açık yeni oluşan bir bölge.”şeklinde konuştu. 

MECLİSTE BİZİ KONUŞTURMUYORLAR
CHP olarak bu dönem geçmiş yıllara nazaran daha iyi muhalefet yaptıklarını söyleyen Akar:
“AKP’liler mecliste bizi 1 dakika konuştururken kendileri 20 dakika konuşuyor. Erdoğan için dünya lideri diyorlar. Kavga etmediğimiz komşumuz yok. Hepsiyle savaş durumuna geldik. Bunlar sıfır sorun diyor, sıfır ilişkiye dönüştük. Vize kalktı diyorlar. Sadece Papua Yeni Gine ve Arap ülkelerine kalktığını biliyoruz. Bunların milletvekilleri ve bakanları kürsüye çıktıklarında müthiş yalan söylüyor. Ülkemizdeki Hukuk Devleti terimi referandum ile birlikte kalktı. Hukuk ve yargı bağımsızlığı bitti. Bunları ve yandaşlarını yargılamak isteyen savcılar ya meslekten men ediliyor ve ya 3’üncü sınıf savcı olmaya mahkum bırakılıyor. Faşizmin tanımı bunların diktatörlüğü ile birebir uyuşuyor. Kanun hükmünde kararname sistemi faşizmin ayak sesleridir.
BAŞBAKAN KASIMPAŞA GİBİ
Bunlar 12 Eylül’den daha ağır bir faşizm sergiliyor. Türkiye artık polis devletidir. Bütün bunlara rağmen boş vermeyeceğiz. Halka gerçekleri anlatmaya çalışacağız. TRT 3 yayınlarını kaldırdılar. Çünkü meclisteki usulsüzlükleri halkın görmesini istemiyorlar. Başbakan Kasım Paşa edasıyla kürsülerde konuşuyor. Ancak bütün söylediklerini önündeki ekrandan okuduğu için 6 ay sonra bir şey sorduğunuzda çuvallıyor. Çünkü hatırlamıyor. Kendi kendisini yalanlıyor. Gündemde bedelli askerlik diye bir konu dolanıyor. Aynı konuyu biz gündeme getirdiğimizde karşı çıkmışlardı. Şimdi buradan Başbakan’a sesleniyorum. Eğer erkeksen Bedelli Askerliği referanduma getir. Ramazan aylarında önceden çadır kurulurdu. İnsanlar iftar saatlerinde bu çadırlarda karınlarını doyururdu. Bunlar yıllardan beri devam eden bir geleneği kaldırarak mahallelerde çadır kurmaya ve erzak dağıtmaya başladılar. Amaçları popülizm yapmak.

YENİ MAHALLE TEMSİLCİLERİ
Konuşmaların ardından CHP Kartepe İlçe Yönetim kurulu üyesi Murtaza Kalaycı ve toplantıya katılan 3 mahalleden sorumlu olan Ferda Gözütok nezaretinde gerçekleşen mahalle temsilciliği seçiminde Süleyman Koçak Konak Mahallesi, Serkan Arslan Çamlık Mahallesi ve Erkan Neroğlu Emek Mahallesi Temsilcisi olarak belirlendi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cevdet aksoy 7 yıl önce

sn başbakanımız dılşındaki eleştirilerinize katılıyorum

Avatar
fikret 7 yıl önce

Zaten başbakanın hatırı olmasa vatandaş bunlara tahammül etmez. rte nin gölgesine sığınan eşkiya takımı. hep oldular yine varlar yarın yine olacaklar.

Avatar
AK GENÇLİKTEN 7 yıl önce

BAŞBAKANINDA HATRI BİYERE KADAR. BÖLE DEVAM EDERSE İŞİ ZORLAŞIR.BAŞBAKANIMIZ BİLSE BU REZİLLİKLERİ BUNLARI SALLANDIRIR DA İŞDE. NEDENSE SÖLEMİYO KİMSE

Avatar
muhammed berk yücesoy 7 yıl önce

başbakan herşeyden haberdar,haydar akar izmire baksın ondan sonra iftira atar :):)

Avatar
kutadgu 7 yıl önce

haydar akar kocaeli'nin milletvekili ne diye izmire baksın a kuzum. bence herkes işine baksın...

Avatar
TOLGA 7 yıl önce

ŞU İZMİRE'E BAKSIN DİYEN YORUMCULARA BENDE ACİZANE BİR TAVSİYEDE BULUNMAK İSTİYORUM. HANİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ANTIKKAPI YOLSUZLUĞU VARDI SON ANDA BİLİRKİŞİ RAPORLARINA İTİRAZ EDİLDİ TÜM KAMU ZARARI TEMİZLENDİ AKLANDI BİR GARİBANA GÖSTERMELİK KURBAN SEÇİLDİ DİĞERLERİ ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ BERAAT ETTİLER. AYNEN BELDE AŞ. DEKİ İHALE YOLSUZLUĞU, BELSA PLAZA SATIŞI, YENİ BELEDİYE BİNASI KIYI DAVASI DAHA SAYAYIM MI?
BUNLARDAKİ RAPORLAR HEPSİ İTİRAZ SONUNDA YENİ BİLİRKİŞİ VE YENİ HSYK SONRASI OLUŞAN MAHKEME VE BİLİRKİŞİLERİN OLUŞTURULMASI SONUCUNDA AKLANDILAR. BİZLER SALAK DEĞİLİZ İZMİRDE OLANLARIN EN AZI KOCAELİNDE DE OLMAKTA, İSTANBULDA, KAYSERİDE DE AMA ONLARA DOKUNAN YANAR...MHP, CHP VE BDP Lİ İSEN KUMDAN HALAT BÜKERSİN. BURNUNUN DIBINDEKİ KARTEYİ SORGULA NASIL TUTUKLAMADAN KURTULDULAR DAVANIN SEYRİNİ ŞİMDİDEN TAHMİN ETMEK ZOR DEĞİL. KİMLER DEVREYE GİRDİ YAKINDA GÜN YÜZÜNE ÇIKAR. HIRSIZLIK ZENGİNİN MALİNİ ÇALAN GARIBAN ALGILANIR OLDU TÜRKİYEMİZDE. EN BÜYÜK HIRSIZLIK KAMU

Avatar
TOLGA 7 yıl önce

...MALINI ÇALAN VERGİ KAÇIRANLARDIR. TÜM İNSANLIĞIN HAKKINI YEMEKTEDİRLER. AYNI ZAMANDA PERTILISINE AKRABASINA VE YANDAŞINA BELLİ ENSTRÜMENLERI KULLANARAK İŞ VE İHALE VERMEKTE EN BÜYÜK HIRSIZLIKTIR. BU MEMLEKETTE KAMU MALINI SARF EDENLER HERKESİN ÖDEDİĞİ VERGİDEN GELEN PAYI HARCAMAKTADILAR. O PARADA ALİMİN, ZALİMİN, ERMENİNİN , BEDENİNİ SATMAK ZORUNDA KALANIN V.S HAKKI VAR KİMSE BENİM ADAMCILIK YAPAMZA. KENDİ PARASI DEĞİL. BUNU YAPAN HANGİ BELEDİYE İSE BUNU YAPANLARI BU DÜNYADA EN AŞAĞILIK ŞEKİLDE RABBİM ZELİL ETSİN..KAHRETSİN BİZİM MALİMİZİ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇALAN NE BENİM PARTILIMDIR NEDE BİR BAŞKA SİYASI DÜŞÜNCE OLSUN FARKETMEZ ONLARIN DİNİ KİBLESİ BİRDİR.

Avatar
muhammed berk yücesoy 7 yıl önce

bir milletvekili ilin değil ülkenin milletvekilidir,sadece seçildiği ilin değil bütün illerin hakkını savunmak durumundadır,kutadgu bazmışısın ama sen daha onun anlamını da bilmezsin :)
tolga;keşke bunları hakim savcıya anlatsan ne güzel olur,buradan ahkam kesmek kolay :)

banner453

banner452