banner445
Öne Çıkanlar Sanat verdi has parti batmanlar çocuk meclisi 8.Sınıf

AK KADINLARIN YENİ BAŞKANI 'ZEYBEK' OLDU
 AKParti İl Kadın Kolları’nın 4’ncü olağan kongresi Antikkapı restorantta yapıldı. Kongre AKParti Kadın Kolları Genel Başkanı Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, AKParti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, milletvekili aday adayları ve davetliler katıldı.

 

8 YIL SONRA DEVRETTİ

Kongrede 8 yıldır AKParti İl Kadın Kolları Başkanı olan Oya Tunçel, görevi Av.Emine Zeybek’e devretti. Tunçel, önümüzde ki dönem AKParti Kadın kolları genel merkezi MKYK üyesi olarak partide ki görevine devam edecek. 600 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 50 kişilik yönetim kurulu, 24 büyük kongre delegesi seçildi.

 

ÖZEL HAZIRLIK

AKParti il kadın kolları yönetim kurulunda yer alan bayanlar borda renkte başörtüsü veya şal takatken, yakalarına kadın kollarının simgesi olan sarı rentte ayçiçeği astılar. Kongre salonu girişinde kadın kolları üyelerine kartlarının yanı sıra milletvekili aday adaylarının yer aldığı kitapçıklar hediye edildi. Salon içerisinde diriliş Ertuğrul müziği çalındı.

 

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN MESAJI

AKParti İl Kadın kollarını Divan Başkanlığına Bursa Milletvekili Canan Cendemir Çelik seçildi. Divan heyetinin oluşması sonrasında sayı duruşu ve istiklal marşını okunması ile kongre başladı. AKParti Genel Başkanı – Başbakan Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu tarafından kaleme alınan mesaj kongre de okundu.

 

8 YILIN HİKAYESİ

AKParti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel “Birlik ve beraberlik içerisinde 4’ncü olağan kongresini yapıyoruz. Bugün bu görevi benden daha iyi yapacağına inandığım emine Zeybek’e devrediyorum. 8 yıl içerisinde 6 seçim 6 miting yaptık. Beşiği sallayan el dünyayı sallar sözünden yola çıkarak çalışmalarımızı yaptık. Kocaeli’nde yağan yağmur sonrasında mitingimizden ayrılmayan herkese teşekkür ediyorum. 110 bin 500 kadın üyemiz vardır. Türkiye birincisi olduk. Kocaeli olarak genel merkezde her zaman yerimiz olmuştur” dedi.      

 

BİZLERE ABLALIK YAPTI

KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Kongreler yenilenme zamanıdır. Oya Tunçel ablamız bize hakkını helal etsin. Bizlere ablalık yaptı. Partimize büyük hizmetler vermiştir. Her çalışmasını istişareler ile yapmıştır. Çok güzel bir dönem yaşandı. Görevini devredeceği Emine Zeybek daha güzel hizmetler yapacaklardır. Hanım efendilerin olmadığı yerde bizler hiçsiz. Bundan sonra yorulmadan yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin kazanımları sizlerin sayesinde olmuştur” dedi.  

 

BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYIN

Başkan Karaosmanoğlu “Ülkemiz ve dünyamız bizlere önemli görev yüklemiştir. Çalışmalarımız azalmadan devam edecektir. Hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetler sizlere helal olsun. Her şeyin en güzeline layıksınız. 12 belediye ile hizmete devam ediyoruz. Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemlidir. Kocaeli’de hizmet siyaseti yapıyoruz. Boş işlerle uğraşmadan yolumuza devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

ABLALIK YAPTILAR

AKParti İl Kadın Kolları’nın faaliyet raporu slayt gösterisi şeklinde sunuldu. Ardından AKParti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kürsüye geldi. İl Başkanı Ceyhan “13 yıllık siyasi hayatımda partimizde olan bayanlarımız bizlere ablalık bunun yanı sıra kardeşlik yapmışlardır. 35 gün önce il başkanlığı görevine geldim. Genel Başkanımız Davutoğlu’nu ilk kez kentimizde ağırladık. Başbakanımız tarafından Kocaeli en üst seviyeye çıkarılmıştır” şeklinde konuştu.

 

82 GÜN KALMIŞTIR

Oya ablamız 8 yıldır partimizde bizlere önderlik etmiştir diyen Ceyhan “Kendisi bizlere örnek olmuştur. Kendisi bizlere haklarını helal etmesini istiyorum. Emine Zeybek göreve gelmektedir. En iyi şekilde görevini yerine getirecektir. Salon konuşması gereken konuşuyor. Burası herkese mesaj vermektedir. 82 günümüz kalmıştır. Bu zaman içerisinde en iyi şekilde çalışacağız. Gösterilen hedefe ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

4’ÜNCÜ DEFA İKTİDARA GELECEĞİZ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün “Partimiz gayretler sayesinde buraya gelinmiştir. Allah’ın yardımıyla daha başarılı çalışmalara imza atılacaktır. Önümüzde seçim vardır. 4’ncü defa ilk siyasi parti iktidara gelme başarısı gösterecektir. Millette sağlam yeri var olduğu görülmektedir. Bu yerin muhafaza edilmesi gerekiyor. 2023 yılına kadar AKP iktidarı devam edecektir. Bu görünmektedir. 7 Haziran seçimlerinde kimsenin kaygısı yoktur” dedi.

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN KÖŞKE ÇIKTI

Eski Bakan Ergün “Partimizin kurucu genel başkanımızı Pınarhisar Cezaevine götürdüğümüz aldığımız günü hatırlıyorum. Oradan alıp Cumhurbaşkanlığı makamına götürebilmek en büyük mutluluktur. Bu herkese nasip olmaz. 1988 yılında merkez ilçe başkanıydım. O dönemlerde hanımlar komisyonu vardı. Kadın kolları kendi aralarında çalışırdı. İlçe yönetiminde hanım komisyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olurdu. Bu mekanizmadan kadınlarımız siyasetin en önemli yerlerine gelmiştir. Hayatı paylaşmak budur” değerlendirmesinde bulundu.

 

KURUCULAR GÖREV ALDILAR

Eski Bakan Ergün “AKParti kurulması sırasında 5 kadın ve 5 genç 30 yaşın altında sınır konulmuştu. O zaman Sibel Gönül hanımında ismi verilmişti. Kendisini eşinden siyasete istedik. Şimdi bizim için çok mutluluk verici bir durumdur. Oya Tunçel partinin ablasıydı her zaman olmuştu. O dönem adı gündeme geldi. Görüşmeler sonrasında ablalık yapmıştır. 8 yıldır bizlere ablalık yapmıştır. Şemsettin Ceyhan kurucu gençlik kolları başkanımız şimdi il başkanımız olmuştur. Gençlik kolları başkanlığı için araştırma yapıldı. Ceyhan’ın ismi verilmesini kabul ederek görev verildi” dedi.

 

ŞEREF DUYARIM

Ergün “İl başkanlığından milletvekili aday adayı oldum. O zaman temayüle giriyorduk. Bazı adaylardan para istenildiğini öğrendim.  Bu duruma kesinlikle karşıyız. Parayı verenin düdüğü çaldığı bir siyaset olamaz. Böyle bir siyaset olmaz. Kızdım onlara. Kadınlara karşı rezerv yapılıyor. 9 kişi için tercih yazılacağı belirlendi. Bende gittiğim yerde en az 2 kadının isminin yazılmasını istedim. O zaman kızmaları sonrasında temayül de benim üstümü çizmişler. Bu durumdan şeref duyarım” açıklamasında bulundu.   

 

KADINA YÖNELİK PROJELER

AKParti Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül “Kadınlarımız toplum içerisinde çok güçlü duruma gelmiştir. 7 Haziran genel seçimleri çok önemlidir. Kadın kollarımızın çalışmalarını çok iyi biliyoruz. Kadın yüreğine koyduğunu başarır. 2002 yılında göreve geldiğimiz zaman kadınlarımızın okuması için projeler üretildi. Kadınlarımız karar alma makamlarına getirilmiştir” şekilde konuştu.       

 

KİTAPÇIK HAZIRLANIYOR

12 yılda elde edilen kazanımları kitapçık haline getiriliyor diyen Gönül “21 Mart’ta yapılacak olan seçim stratejisi toplantısında dağıtılacak. Nasıl çalışma yapılacağı bir toplantı olacaktır. Yapılan bir çok şey unutulmaktadır. Heryere gideceğiz. Üye bazlı çalışma yapılmalıdır. 7 Haziran genel seçimlerinde büyük zafer elde edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. AKParti İl Kadın Kolları Başkanı seçilen Fatma Emine Zeybek kürsüye gelerek desteğe teşekkür edildi.

 

AKPARTİ İL KADIN KOLLARI YENİ YÖNETİMİ

Emine Zeybek, Aysun Yıldırım, Belgin Ergeni, Binnur Büyükdurmuş, Canan Eryılmaz, Canan Soylu, Emine Bayrak, Emine Demir, Emine Turan, Esin Ayyıldız, Esin Sarıçayır, Elif Aydın, Emine Okanalp, Firdevs Genç, Gamze Macit, Gonca Koştu, Gülşen Çelik, Gülşen Efe, Hacer Özşimşek, Hande Genç, Hicran Bozkurt, Hülya Çiçek, Hülya Gökalp, İlknur Çetinbaş, Kıymet Çınar, Keriman Emil, Melahat Çınar, Merve Kesici, Necmiye Kılınç, Nebahat Keser, Nesrin Duran, Nimet Hasdemir, Nurhayat Bozdemir, Pınar Atabay, Sabriye Köseoğlu, Sayime Yelken, Serpil Gürsoy, Sibel Uzun, Sevgi Alkan, Selma Gürbüz, Sevcan Kutlu Aydemir, Seyhan Yalım, Sibel Karaaslan, Şeyma Görgün, Şule Yılmaz, Şükran Azgın, Tuğba Kaya, Yelda Ateşkan, Zeynep Kaya, Zeynep Sultan Şimşek,

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Emine Zeybek, Oya Tunçel, Behiye Karaosmanoğlu, Furda Ceyhan, Nigar Işık, Güner Ergün, Hale Baştopçu, Şükran Aygün, Nurten Okur, Ayşe Şeker, Birgül Pepe, Fatma Civelek, Hacer Çakır, Banu Çürüksuludemir, Hülya Kodek, Züleyha Uslu, Gülay Artut, Buket Tatoğlu, Emel Kasapoğlu, Aysel Demirtaş, Nilüfer Çelik, Nurcan Aydın, Yasemen Ağra Alemdar, Sevil Özbek

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.