Seçimin kaybedeni üç partidir. AKP CHP ve MHP' dir. Normal şartlarda üç lider de istifa etmelidir. Ne yazık ki ülkemizde siyaset ölene kadardır. Ya da kaset vs ile liderler siyaseti bırakmakatadır.  Türkiyede kendiliğinden siyaseti bırakan lider daha görmedik.  Ne yazık ki seçimin tek galibi Hdp dir. Binlerce asker ve polisimizi şehit etmiş bebek katili Apo’nun lideri olduğu Pkk ya terör örgütü diyemeyen bir parti . Secim sonrası gazetede yayınlanan seçim haritası diye Türkiye haritasına baktığınızda doğu güneydoğunun Hdp ye oy attığını görmekteyiz. Paralelci diye geçinen Nur yüzlü CIA’nin İslami kanadı ise doğu batı fark etmeksizin Apo’ya terörist diyemeyen  partiye oylarını attılar.  Bu paralel yapı devletin Mit kurumunu ve devletimizi BM nezdinde teröre destek veren ülke konumunda göstermek istemelerini de anlamış değilim. Bu resmen vatan hainliğidir. Hırsız diyorlar neden 12 sene beraberdiniz hırsızın ağa babası sizmisiniz. Devletimizi  bu hükümeti zor duruma düşürmek için nasıl dış ülkeler nezdinde suçlu konuma düşürürsünüz. Belediyelerde stk larda her yerde beraber değilmiydiniz rantı beraber paylaşmadınız mı. Emir alıp sorgulamadan yapmanız sizin nur yüzünüzün altındaki gerçek yüzünüzü ortaya çıkmıştır. Bu memleket batarsa siz batmayacakmısınız.  Bu memeleket Mısır Suriye olsa sizin çoluk çoçuğunuz madur olmayacak mı. Bu memleketi  rant veya siyaset uğruna elin gavuruna peşkeş çekmeye kimsenin hakkı yoktur. Ayrıca Türkiye’nin kaymak takımı. Beyaz Türkler(sebataylar) da Pkk ya terör demeyen partiye  oy attı. Tüm bunları bir araya getiren neydi. Hırsız gitsin diye evi mi yaktınız. Madem hırsız gitsin diye evi yaktınız neden  Mhp’nin etrafında hiç birleşmediniz . Demek ki art niyetlisiniz. Dışarıdan aldığınız emri yerine getirdiniz. Yani Gayri Milliler bir araya gelmiş oldunuz.

   Ben hep şunu savundum. Türkiye de Milli ve Gayri milli savaşi vardır. Bu binlerce yıldır devam edip Osmanlı zamanında ELİF ve VAV’ cılar olarak devlet içersinde faliyet göstermişlerdir. Milliler yani ELİFÇİLER her parti stk ve işdünyasında  vardır. Gayri Milliler VAV’ cılar da aynı şekildedir. VAV cılar dış desteklidir ve masonik şekilde çok iyi organizedirler. Tüm partilerde stk larda Ticaret odalarında basında üst tabakada olsalarda her yerde vardırlar. Örnek verecek olursak bir partide de Millilerin oranı çok yüksek  iken diğer bir partide çok az olabilir. Ama  her partide Milli ve Gayri Milli vardır. Partilerin Stk ve Sendikaların  lider kadrosu farklı alt tabanı farklı da olsa da Gayri Milliler yönetim konusunda daha organizedir. Milliler ELİFCİLER 200 yıldır budandığından tam  organize değillerdir. Ama tüm kurumlara ve en önemlisi sokaklara hakimdir. Milliler tek çatı altında olmadığından  aynı anda refleks verememektedir. Milliler siyaset üstü kendi üst akılları etrafında toplanan bir yapıya geçmelidirler. Bu yüzden  Milli unsurlar her kurumda her zeminde organize olup desteklenmelidir.  

   Günümüze gelirsek sonuç ortada Akp 258, Chp 132, Mhp 80, Hdp 80 şeklinde resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili sayısı oluştu. Bu seçimlere göre Koalisyon şart gözükmekte. Koalisyon olmayıp erken seçim olursa barajı geçemeyen partiler olup erken seçimin sadece Akp’nin işine yarayacağını düşünmekteyim. Çünkü seçim sonrası  Doların, Mazotun Benzinin artışı. Köprü inşaatlarının durması. Emeklinin, işçilerin, esnafların belirsizlikten korkmaları. Hdp’nin 80 vekil alıp normal vatandaşı tedirgin etmesi. Yurt dışında ki baskılar ve ülke olarak etrafımızdaki ateş çemberi  erken seçimde Akp’ nin elini güçlendirmektedir. Chp Mhp Hdp koalisyonu ise bence hiç mümkün değil. Mhp ve Hdp aynı masanın etrafında oturursa tabanlarına anlatamazsın. Eğer böyle olursa bir dahaki seçimde Akp yine çok büyük farkla iktidara gelir. Bence iki secenek var. Akp Chp hükümeti veya Akp Mhp hükümeti.  Akp Chp hükümeti ni ben bir Mhp li olarak isterim neden mi . Başarılı olmaları mümkün değil. Bir daha ki seçimde muhalefette kalarak Mhp %40 ulaşabilir. Çünkü Akp ve Chp tabanlarında doku ayrılığı vardır. Böyle bir koalisyonda hem  Chp hem de Akp çok zayıflar.  Akp Mhp hükümeti tabanları birbirine en yakın iki siyasi parti olması sebebi ile en olabileçek koalisyon olur.  Çözüm süreci Apo’nun F tipine geçmesi Fedarasyon hatta batıdaki Kürtlerin doğuya göçleri bir sürü senorya bu işin içinde çıkabilir. Hatta başkanlık sistemi Akp Mhp ve dışarıdan Hdp nin oylarıyla gerçekleşip Apo salınması bunlar senarisler tarafından senoryo olarak yazılabilir. Akp Mhp koalisyonunda  memlekette çok iyi şeyler olup Milli bir hükümet de kurulabilir.  Ama yıllarca Akp ye hırsız diyen Mhp yönetimi ile Mhp ye kandan beslenen kafatascılar diyen bir Akp gerçeği var. Akp tabanına çok rahat anlatsa da Mhp tabanına veya seçmenine bu koalisyonu zor anlatır.  Ben bu seçimlerden şunu görmekteyim Akp koalisyona evet dese de kazanacak konumda hayır desede. Kartlar dağıtıldı şu an herkesin elinde ne var belli. Jokerler kimde ise oyunu o kazanaçak. Herşeyin hayırlısı. Allah bu memlekete kardeş kavgası göstermesin.  Türkiye de yaşayan herkes kardeştir. Dini ırkı önemli değildir. Birbirimizi ötekileştirmeden ortak paydalarımızı konuşarak Millet olmamız lazım Millileşmemiz lazım.  İçimizdeki yabancı unsurları Gayri Millileri tasfiye edilmelidir.  Allaha emanet olunuz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.