banner447

Milli demek vatan demektir. Vatan ise uğrunda çok şeyler feda edip yaşadığımız kara parçasıdır. Vatan bir başka açıdan ise islamın imanıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V) efendimizin dediği gibi ‘Vatan sevgisi imandandır’ hadisi şerifi vatanın önemini çok açık anlatmaktır. Demek ki vatan sevgisi sünnettir. Milli birlik içersinde olmayan Müslüman devletlerin halini görmektesiniz. Vatanları paramparça olup kan ve göz yaşı içersinde olup çoluk çocuk kadın yaşlı demeden nasıl yok edildiğini tüm dünyanın gözünün önünde seyretmekteyiz.

     Mustafa Kemal, 1919’larda şöyle diyordu: “Biz yok, birlik hâlinde millet var! Biz ve millet ayrı ayrı şeyler değiliz. Ve şunu kesin olarak söyleyeyim ki bir millet, varlığı ve bağımsızlığı için her şeye girişir ve bu gaye uğrunda her fedakârlığı yaparsa başarılı olmaması mümkün değildir. Elbette başarır. Başaramazsa o milletin ölümü demektir. Şu hâlde, millet yaşadıkça ve her türlü fedakârlıkta bulundukça başarılı olmaması hatıra gelmez ve böyle bir şey söz konusu olamaz.” 

    Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyet’in Onuncu Yıl Nutku’nda ise şöyle diyor: “Az zamanda çok büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârane yürümesine borçluyuz.” Demek ki milli birlik beraberlik içersinde tek vücut olmanın bir namus bekçiliği olduğunu unutmamalıyız.

    Milli birliğin esas amacı bölünmeden parçalanmadan ortak noktalarda birleşip yaşadığımız toprağı dış güçlere hainlere şerefsizlere karşı korumaktır. Bu memleketteki bütün partiler, sivil toplum kuruluşları, futbol takımları,  tarikatlar, çemaatler hepsi bizimdir. Devletimizin ekmeğini yiyen suyunu içen tüm vatandaşları şunu unutmamalıdır. Herkes viçdanı olan herkes bu topraklara borçludur. Bu toprakların bu bayrağın bu ezanın okunması için çok şehitler verdik.

    Sadece Çanakkalede 250 bın Yemende ise 1 milyona yakın askerimiz şehit edildi. İngilizler Fransızlar İtalyanlar bizi Ruslarla 1. Dünya savaşına sokan Almanlar hiçbir zaman bizim topraklarımız yok olurken askerlerimiz şehit edilirken bize açımadılar. İstanbulun 5 yıl İngiliz işgalinde kaldığını nedense hep perdelenir. Nedeni çok açıktır. Yıkan yapar. Devlet kadrolarına sızan yabancı ajanlar ihtilaller yaparak kimlere işkençe yaptılar. Kimleri astılar.

    Basın sayesinde milli manevi ulusal tüm değerlerimizle oynadılar. İngilizler Suudi Arabistan da Vahabiliği kurdular da İstanbul da boş mu durdular. Bu zamana kadar Avrasyacı, Turancı, Milli, veya Müslüman birliğinden bahseden tüm iktidarlar siyasiler askerler bir şekilde pasifise edildi veya öldürüldü. Gayri milli kuvvetler tüm partilere sızdılar hatta tüm tarikat ve çemaatlere sızdılar ve yönlendirdiler. Aynı çamide namaz kılan insanlar arasına hatta aynı evde yaşayan kardeşler arasına nifak sokarak birlik ve beraberlik içersinde olmamızı engellediler. Sol-Sağ, Alevi-Sünni, Laik-Antilaik, Kürt-Türk gibi bizi ayrıştırmaya kalkan gayri mili kuvvetler ekonomik olarak Türkiyeyi yöneten ailelerçe açık veya gizli olarak desteklenmiş ellerindeki basın yoluyla hükümet yıkıp kurar hale gelmişlerdir.

    Askeriyenin içersine sizdirdikları ajanlarla yüksek mertebelere getirtilip ihtilaller yaptırmış Milli düşünçede olan vatanseverler ise bir şekilde engellenmiştir. Bence devlet olarak yanlış tarafta durduk. Kendi vatandaşımızla devleti arasına nifak sokuldu. Devletten dost olmaz denilerek, Gayri milli unsurlar devleti, partileri, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, sendikaları, tarikat ve cematleri  içlerine soktukları adamları ile istedikleri gibi yönetirken biz sadece takip etmişiz not almışız o notları ise olağan üstü hallerde yine onların menfeatlerine kullanmışız.

    Bençe tam tersi olmalıydı. Kendi vatanında  bulunan ne varsa devlet tarafından bir şekilde yönlendirilmelidir. Gayri milli olanlar gelip bir partiyi tarikatı istedikleri gibi yönetebiliyorlarsa isad lara hakim konumda olup yönlendiriyorsa dikkat etmeliyiz Milli kuvvetler yönlendirmeli, gayri milli ler takibini yapmalıydı.

   Milli Birlik bir okyanus gibi olmalı pislikleri güçlü dalgalarıyla üzerinden atmalıdır. Milli adı üstünde kendinden olan değerlere sahip çıkmalıdır. Bu değerler milletimiz, vatanımız,devletimiz, kanunlarımız ve manevi değerlerimizdir. Sorumluluklarımız ise tüm insanlığadır. Bunları başarmamız için ise kendimizle, milletimizle, devletimizle, kanunlara saygılı olarak Milli Birlik beraberlik içersinde birleşmektir. Ülkemizi Dünyanın en saygın ülkeleri arasında görmektir. Akan kan ve göz yaşına dur demektir. Çanakkalede Yemende göğüs göğse savaşmış şehit ve gazi torunlarının devlet kadrolarında, sivil toplum kuruluşlarında, sanayide, tiçarette ön plana çıkartıp yükseltilip zenginleştirmek gerekmektedir. İngilizlerle Yunanlarla Fransız veya Almanlarla iş birliği yapanların torunları bu memleketin kaymağını yemiş devlet kadrolarına sızıp ihtilaller muhtıralarla devlet kadrolarını ele geçirmiş birbirlerini tanıyıp kollamıştır. Bunlar temizlenip bu kadroları Millileşitirmek gerekmektedir.

    Bu devletin ekmeğiyle büyüyen bu fakir fukaranın vergisiyle beslenen herkes önçe Allaha sonra bu devlete bu vatana borçludur. Seçimlerde önçe Ülkem diyebilmek bir erdemliktir. Milli Birlik beraberlik içersinde olmalıyız. Yüz de yüz silahımızı yapamadan bağımsız olamayız. Eğer ortak noktalarda buluşup milli düşünmez fevri hareket edip günlük menfeatler veya şahsi çıkarları önplana çıkartırsak gayri milli kuvvetler erkeklerimizi işçi köle kadınlarımızı temizlikçi çariye olarak görür. Özelleşen Tüpraş Erdemir vb. gibi sıtratejik kurumlar devlet tarafından geri alınmalı. Vergi yasası yeniden düzeltilmeli ufak bir çay oçagından alınan vergiyle kuyumcudan alınan vergi çok farklı olmalı çok kazanan çok vermeli az kazanan az vermelidir.

   Teşvik yapılacaksa malı çok olan sabatay masonlara değil bu memleketin gerçekten milli düşünen insanlarına yapılamalı. Tüm kurumlar gözden geçirilip kps sınavı kaldırılıp millileştirilmelidir. Bizleri biz yapan milli manevi değerlere sahip çıkıp yönetilen değil yöneten, güdülen değil güden olmalıyız. Gün birlik günüdür. Tüm partiler devletindir. Tüm partiler içersine sızmış Gayri milli kuvvetler illaki vardır. Kendi patilimizi bile sorgulamadan güvenmemeliyiz. Birilerinin adamı da olabilir. Ortak noktaları ön plana çıkartıp kin ve nefret duygularından arınarak. Milli Birlik içersinde olup menfeatlerde buluşup bölünme parçalanma ayrışmaları engellemeliyiz. Milli Birlik içersinde olan tüm vatandaşlarımızın devlet kadrolarında siyasette ticarette önü açılıp desteklenmelidir. Nasıl olur bilmem ama büyük çanaklarla gökyüzünde gelen düşman füzesine hakim olup onu bize atan ülkenin tepesine göndermeli. Uzun menzilli füzeyi yaptıktan sonra davul zurnayla Dünyaya duyurmalıyız.

    Biz kimseden korkmadan bizim yaptıklarımızı bilir duyar diye iyi niyetli olmamak lazım en azından duyulana kadar yarı yol gidilir. Her yıl milli bir içat olmalı. Uçak fabrikamız araba fabrikamız. Fabrika yapan fabrikalarımız olmalı. Bunları başarmak için ise Milli Birlik beraberlik içersinde olup aynı noktaya bakıp aynı ideallerde bütünleşmeliyiz.

    Ülkümüz Türklük gurur ve şuurunda İslamın ahlak ve faziletinde nesiller yetiştirip her alanda milli olup partiler, futbol takımları, tarikatlar ,çemaatlar bizi bizden ayırmadan tümüyle Milli Birlik içersinde olup sonsuza kadar ezanımızı minareden bayrağımızı gökten indirtmeden vatanımıza sahip çıkmalıyız. Allaha emanet olunuz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aleaddin KARAKAYA 4 yıl önce

YÜREĞİNİZE KALEMİNİZE SAĞLIK ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN. VATAN SEVGİSİ İMANDAN GELİR DİYEN İKİ CİHAN SULTANI HZ MUHAMMED MUSTAFA YA SELAM OLSUN