Türkiye’de iki sektör vardır. Kamu sektörü ve Özel sektör. Sistemi kuranlar bu ülkeyi kendileri yönetsin diye kurmuşlardır. Vergi adaletsizliğinden, milli gelir uçurumundan ve özel okullarda zeki çocukları alıp mankurtlaştırıp kendi milletine köle efendiler yaparak sömürüyü devam ettirmişlerdir. Millet sektörü ise üçünçü bir sektördür.  Millet sektörünün ana kaynağı millet olup 16 Nisanda referandumda kabul edilirse  Başkanını kendi seçmesi ile başlar. Millet sektöründe fakir sınıf olmayıp zenginleşen bir toplum oluşmasını sağlar. Yıllardır kamu sektörü ile oluşan hantal bürokrasiyi kullanıp 5000 bin kişilik özel sektör patronları Türkiye’nin kaymağını yiyip devlette toplanan paraları her on yılda bir darbelerle tarumar edilen bir yapı mevcuttur. Bu yapının yerine al gülüm ver gülümden kurtulup  kendi kendini yöneten kendi sermayesi ile zenginleşen ülkesinin kaynakları ile millet kaynakları bütünleşip  büyüyen bir sistemdir Millet sektörü.

Türkiye olarak Fabrika yapan Fabrikalara geçmeliyiz.  Bu nasıl olur derseniz. Bir araba düşünün 129 günde yaptığımız Devrim arabası. 1961 yılında yapılan bu araba şu an nedense yapılamıyor. Neden mi ? Millet sektörünün ve milli bir Başkanın olmamasından.  Hantal bürokrasiden.Fabrika yapan fabrika mantığı şudur. Arabada kaporta, motor, cam ve elektronik aksamları gibi değişik üretim gerektirir. Bir araba yaparsan Motor fabrikası , Bir cam fabrikası, Elektronik devre fabrikası ve  Yazılım olarak. En az 4 fabrikadan oluşur. Lastiğini yan ürünleri de sayarsak. Bir fabrikadan en az 10 fabrika doğar ve bir araba olur. O motor fabrikası gelişir tren motoru, uçak motoru yani yeni fabrikalar açılırsa buna fabrika yapan fabrikalar denir. Bunu da Millet olarak evinde yastık altında altın tutacağına veya faize para yatıracağına İmece usulu ile  bir araya getirilip devletinde desteği ile üretim, aidiyet hem de topluca refah seviyesinin yükselmesi kişi başı gelirin artması ve isdihdam hedeflenmektedir. 16 Nisan bence bir milat tır. Başkanlık sistemi,  Millet sektörünün iradeye el koymasıdır. Özel sektöre bir tane işçi çalıştır işsizlik fonundan destek verelim demektense. İşsizlik fonunu sermaye olarak  kullanıp Milletin yastık altı altınını, parasını alıp bir Türk firması olan örnek  Bilgisayar fabrikası açsa sadece devlet ve özelleşen kurumlara satsa zaten hem para yatıranlar yani Millet zenginleşir hem yeni gençler iş güç sahibi olur hem de yeni fabrikalar yapılır arge ile geliştirilir. Bu en basit mantık. Birde hazır devletin elinde özelleştirme ile özel sektöre aktarılan işletmeler geri alınıp gerçek sahipleri Millet sektörüne verilse. Komünızmde her şey devletindi az da çalışsan da çokta çalışsan da aynı parayı alıyordu. O yüzden battılar. Ama  Millet Sektöründe Patronu  olduğun fabrikada işçi olarak çalışmak zorundasın ve çalışmayana da çalış demek zorundasın. Çünkü sermayede katkın var. Yani Millet sektöründe kendi kendini denetleyen bir yapı vardır. Kendi çalışmaz oğlu yeğeni çalışır. Binlerce insanların toplanıp patron olduğu sistemdir.

16 Nisanda Başkanlık sistemine geçilecek inşallah bence yapılması gereken yeni bir amblem ile  yeni isimle bir parti kurulup demokrat ,  müslüman, milliyetci, ulusalcı her zümreye hitap edip artık Millet sektörüne geçiş olmalıdır. Seçilen başkan ile Türkiye’nin  süper güç olması hedeflenmelidir. 31 mart darbesi ile Tahtan indilen Abdülhamithandan bu yana yapılan tüm darbelerin sonlanıp Millet sisteminin gelmesi darbelerin son bulacağı. Terörden  İdeolojik kavramlardan  kurtulup yapacaklarımızın konuşulduğu sistem için EVET  demeliyiz.  Fakat 150 yıldır aktif olan vesayet ve darbeçiler Abdülazizin  bileklerini kesip şehit ettiler. Aptulhamithanı 33 yıl padişahlık yaptıktan sonra esir ettiler.  Menderesi astırdılar Özalı zehirlettiler şimdi ise Gezi 17-25 aralık ve 15 Temmuzu yaptılar Her on yılda bir darbe yaptılar sağ-sol kapalı açık alevi sunni pkk feto derken bizi içten yıkmamın derdine düştüler. 300 yıllık devlet içersindeki bürokrasi  siyaset , iş dünyası ve stk’lardaki  adamları ile yönettikleri vesayet düzenin yıkılıp Milletin düzenin geleçeği  yani MİLLET SEKTÖRÜ nün gelmesini engellemek istemektedirler. Artık bu oyunu bozmalıyız.  Hayatında yan yana gelemeyen değişik tip ve ideolojiler bir düdükle yan yana geliyorsa uyanık olmalıyız. Gladyo ve alt türevlerinden  Feto Pkk gibi kurtulup  31 Mart vakasının rövanşını kazanmalıyız. Yoksa yı düşünmek bile istemiyorum. Referandumda EVET vereceğim isteyen istediğini verebilir ama ben EVET vereceğimi tüm sevdiklerime beyan ediyorum.

Bu konunun biraz dışında bir maruzatım da var. Gezi olayları olduğunda benim kapımda olmuştu. Çocuklarım Baba bunlarda silah varmıdır? evimize geliler mi? demesini  17-25 Aralık da neyse ama 15 Temmuzda darbe yapıp 3 saatte 250 yakın şehit verilmişken 3000 kişiye yakın gazi var iken o darbe geçesini  ise hiç unutmuyorum. Çünkü Feto’cularla son 5 yıldır resmen it dalaşındaydım.  Darbe geçesi darbeçilerin beni almaya geldiğinde direnip nasıl öleçeğimi  düşünürken ki en sevdiklerinin yanında ve savunmasız bir halde iken hiç ölmekten korkmadım.  Darbe geçesi ilk twıter ım 23:01 de’ Feto cular siz kimin köpeğinisiz ‘olmuştu.  Diğerlerini merak eden girer sayfama okur. Ama beni üzen bir durum var. Darbeçiler takım elbiseleri jilet gibi çekip ceza evinde nasıl yatıyorlarsa semirip Ben öldürmek için eğitildim ifadesinden sonra ben  korktum arkadaş. Gördüğüm hiçbir şeyden bu yaşıma kadar korkmamışken Ben korktum. Bu ne hadsizlik bu ne cesaret. Benim kendi düşünceme göre asker sivilden farklıdır ve daha özeldir. Peygamber oçağımızdır. Ama  İhanet ederse cezası kanunen bilmem ama bence suçlu olanları kurşuna dizilmelidir. Hele de dış devletlerle iş birliği yaptığı kesinleşenler kendi milletini vurduysa Abd nin Guantolamasından beter olmaları lazım. Elleri ayakları zinçirli dalton pişamalı sürükleyerek mahkemeye gelirler diye düşünürken bu rahat tavırlar beni korkuttu. Çünkü bu ülkede yapanın yanına kar kalmamalı ibretlik olmalı ki kimse bir daha milletine silah doğrultmasın. Piskolojik olarak darbe geçesi ölmekten korkmadım ama şimdi nedense  bu görüntüler ve davranışlar beni  korku ve kaygıya itti. Bu da benim naçizane bir sitemim olsun. Allaha emanet olasınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.