Evet gündem epey sıcak! Bir takım iddialar ve peşinden gelen istifalar ile siyaset sahası toz duman!
Ak Parti uzun bir süredir iktidarda.
10 yılı aşkın bu iktidar süresi sonunda Türkiye ciddi bir değişim sürecinin içinden geçti: Ordu eskisi gibi artık siyasete müdahale edemiyor. Sermaye kartelleri ülkeyi istediği gibi faiz oyunları ile soyamıyor.
Güney Doğu’da girilen süreç başarılı götürebilirse 100 yıllık kangren sona erecek.
Gayri safi milli hasıladan kişi başına düşen milli gelirdeki artış, enflasyonda ve döviz kurundaki sabit seyir, sürdürülebilir istikrarlı büyüme ve ekonomik parametrelerdeki pozitif ivmelenme çok açık ortada.
150 milyar doları bulan dış ticaret hacmi, yapılan duble yolları, hızlı tren projeleri ve hava alanları ile ulaşımda altın çağını yaşayan bir dönem herkesin gözünün önünde hayat buluyor…

Peki Ak Parti iktidarından öncesini şöyle bir hatırlayalım isterseniz: Gecede katlayan faiz değerleri, ejderha figürü ile sembolize edilen düşmeyen bir enflasyon, ordunun demoklesin kılıcı gibi iktidarların tepesinde fırsat kollayan vesayetçi tavrı, başa atılan anayasa kitapları ile oluşan develüasyonlar ve geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere benzeyen onlarca rüşvet, adam kayırma ile yolsuzluk vakalar!...

Malumunuz, son günlerde medyaya yansıyan soruşturmalar neticesinde bir dizi tutuklanmalar ve istifalar oldu.
Şu an bu tutuklanmalar ve iddialar yargıya intikal etti.
Hep beraber izleyip sonucunu göreceğiz.
Hepimizin temennisi suçlu olan var ise adalet önünde hesabını versin ve hak ettiği cezaya çarptırılsın. Zaten medeni, demokratik bir hukuk devletinde bundan daha farklı bir temennide bulunmamız düşünülemez.

Türkiye’de muhalefetin tavrına anlam vermek gerçekten çok güç!  
Beklentileri Ak Parti ya da Ak Parti’lilere yakın birileri hata yapsın ve bir tasfiye süreci yaşansın, akabinde iktidar el değiştirsin…

Beğenirsiniz beğenmezsiniz geçtiğimiz 10 yılı aşkın süredir ülkemizde köklü değişim ve gelişim bu iktidar döneminde olmuş, muhalefet halkın önüne doğru politikalar koyamamış ve iktidar olamamıştır.
Son günlerde ise yapılan soruşturmalara medet bağlayan bir durumda büyük bir beklenti içinde oldukları görünüyor. Hep bir beklenti , hep bir ‘’mal bulmuş mağribi’’ edebiyatı…

Ak Parti hükümeti bu zor coğrafyada, bu zor zamanlarda bir yandan sırtında yumurta küfesi taşırken diğer yandan demokrasi standardını yükseltmiştir. Yaşadığımız 10 yılı aşkın süredeki gelişmeler ortadadır. Her partide, her siyasi akımda zaman içerisinde iktidarın sarhoşluğu ile yanlışa bulaşan defolu kişiler olabilir.
Kaldı ki Ak Parti ülkenin yarısını temsil eden bir siyasi partidir ve içinde yanlış kişilerde olabilir.   
Ama Ak Parti gibi çağdaş ve toplumun değer yargıları ile nabzını takip eden bir siyasi oluşum hızlı bir refleksle, içindeki defolu kişiler ve oluşumlardan, sırtında kambur yaratan olumsuzluklardan kurtulabilir ve 2023 vizyonuna kendinden daha emin ve daha hızlı adımlarla ulaşabilir…  

Ben buna inanıyorum. Ak Parti, yaşadığımız süreçlerden yenilenerek çıkacak ve rehavete kapılmadan yoluna devam edecektir.
Bir çok badireyi atlatmış siyasi bu oluşum, eksik, aksayan ve yanlış giden bir yer var ise hemen müdahale edip, cerrahi önlemleri alabilecek kabiliyettedir. Her şeyden önce büyük bir azim ve kararlılıkla bu uğurda yoğun mesai harcayan Partinin Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkın taleplerini ve hassasiyetlerini göz ardı etmeden politika yapan, halka rağmen siyaset üretilemeyeceğini bilen tecrübeli bir liderdir.
Yani günümüz Türkiyesi’nde alternatifi yoktur…

Alternatif olmanız için iş, icraat ve doğru politika üretmeniz, halkta güven uyandırmanız ve sandıktan iktidara uzanmanız gerekmektedir.
Ama ülkemizde bu tanımlamaya uyarak faaliyette bulunan bir muhalefet partisi bulunmamaktadır.
Adli vakalardan nasıl oy devşiririz, bu işten siyaseten nasıl nemalanırız mantığı ile politika yapmaya devam ettikleri müddetçe, halkın önüne yeni bir şeyler koymadıkları müddetçe, ilelebet muhalefet etmeye mahkumdurlar.
Samuel Beckett in Godot’yu beklerken eserinde olduğu gibi hep bir beklenti içerisinde olan ama bekledikleri asla gelmeyen, adeta eylemsizliklerine yenilen insanların hikayesi gibidir durumları…


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibo 4 yıl önce

ak parti 2023 vizyonuna uygun bir kardo kuracağı sinyalini vermiştir. artık sıfır risk lacak olan başbakanımız partimzden beslenenelere, şaibe katanlara karşı asla müsama göstermeyecektir. ben bu mesajı algıladım. şimdi murat beyin yazıyı da okuyunca benzelikler sezdim. artık daha düzgün yarınlara daha güzel insanlarla gidebilmek umuduyla diyelim.

Avatar
MEHMET 4 yıl önce

AK PARTİDE HER ŞEY DÜZELİR TAŞ YUVARLANIR YATAĞINI BULUR. HERKES BOŞUNA BEKLEMESİN YİNE AK PARTİ İKTİDAR OLACAKTIR.

Avatar
Tevfık Usta 4 yıl önce

Öncelıkle
Yazari tebrık edıyoruz geçmişini bılmeyen geleceğe yön veremez.54 Hükümete uygulanan baskıları geriye doğru örneklendırılebılırki yazr örneklemeyıde yapmiştır Ayrişma ötekilendirme duygusunu oluşmasına fırsat vermemelıyız halkımızın sağ duyu galıp çıkacağina canı gönülden ınanmaktayız.

Avatar
AKP Lİ BEHLÜL 4 yıl önce

MURAT BEY YAZINIZ ÇOK ETKİLİ VE KONUSUNU ÇEVRELEYEN BİR YAZI OLMUŞ TEBRİK EDERİM, AKP NİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU VE ÜLKEYE KATTIKLARINI İYİ ÖZETLEMİŞİNİZ. TABİ BUNLARI YAZARKEN AKP SEMPATİZANI OLDUĞUNUZ VE AKP DEKİ İSTİFALARI TV DEN İZLEYİP, BAK BAK BUNLARDA YÜRÜTMENİN PEŞİNDELERMİŞ DEDİĞİNİZ KİŞİLERLE AYNI YOLDA GÖRÜYORUM SİZİ. GARİP VE MAĞRUR BİR VATANDAŞ OLARAK SİZE TAVSİYEM PARA İÇİN YETKİ PEŞİNDE , YETKİ İÇİN DE SİYASET PEŞİNDE KOŞMAYIN. OLAN BABANIZA OLUR. YANİ .... YETKİ VERMİŞLER OLAN BABASINA OLMUŞ, SİZİN KARAKTERİNİZİDE ÖYLE GÖRÜYORUZ SAYGILAR

Avatar
MÜNECCİM 4 yıl önce

YA BU KARTEPEDEDE AMMA MÜNECCİM ....... YEMİŞ ARKADAŞIMIZ VAR . BAKSANA ADAM ŞİMDİDEN MURAT YILDIZIN GELECEĞİ KONUSUNDA KEHANETTE BULUNABİLİYOR. BRAVO ,TEBRİK EDİYOR VE DEĞERLİ YORUMCUYA BU YOLDA BAŞARILAR DİLİYORUM. YEDİĞİ HUSUSUNDA İSE AFİYET, BAL, ŞEKER OLSUN .