Kartepe'ye ulaşım oldukça kolaydır. Eğer Kartepe İlçemize İstanbul'dan geliyorsanız Kartepe yolu'na varışınız yaklaşık 1 saat kadar sürecektir. Bunun için tek yapmanız gereken TEM'den gelirken Kartepe tabelalarını takip etmek olacaktır. 


Kartepeye Nasıl Gidilir
TEM'den gelirken İzmit (batı) çıkışını geçtikten sonra İzmit (doğu) çıkışı ve altındaki Kartepe yazısını takip edin.

Kartepe Ulaşım

TEM'den çıkış üstteki görüntüdedir. Kartepe yazan sağ oku takip edin.

Kartepe Yol

Gişenin hemen çıkışında 50 metre kadar ileride sağa sapacaksınız.


Kartepe Yol Haritası 
Gişelerden çıkar çıkmaz yolu takip ettiğiniz zaman ana yola çıkıyorsunuz. 100 mtere kadar ileride sağa tali yola döneceksiniz.

Kartepeye Nasıl Gideriz
Yaklaşık 10 km yol aldıktan sonra bir köprünün üzerinden geçiyorsunuz, 100 mt ileride Maşukiye merkezi ve Kartepe tabelasını göreceksiniz. Kartepe tabelasını takip ederek, önce Kartepe'nin meşhur alabalık vadisini geçiyorsunuz daha sonra kenarlardaki sucuk ekmek yapan işletmeleri geçerek zirveye doğru ilerliyorsunuz. Bu zevkli yolculuk esnasında Kartepe'nin müthiş panoramasını zaman zaman aracınızı durdurarak izleme zevkini de yaşayabilirsiniz.

Ankara'dan Ulaşım

Ankara'dan Kartepe ilçesine,yaklaşık 3 saatte ulaşabilir. TEM otoyolunda Kocaeli (doğu) KARTEPE çıkışı altındaki Kartepe yolu tabelaların yönlendirmesiyle Kartepe ilçesine ulaşabilirsiniz.

İstanbul'dan Ulaşım

İstanbul'dan Kartepe ilçesine, yaklaşık 1 saatte ulaşılabilir. TEM otoyolunda, Kocaeli (doğu) KARTEPE çıkışı altındaki Kartepe yolu, tabelaların yönlendirmesiyle ziyaretçileri Kartepe ilçesine ulaştırır.

Sakarya'dan Ulaşım

Sakarya'dan Kartepe İlçesine, yaklaşık 20 dakikada ulaşılabilir. Sakarya-Eşme yolu, ziyaretçileri Kartepe ilçesine ulaştırır.

İzmit'ten Ulaşım

İzmit'ten Kartepe İlçesine, yaklaşık 10 dakikada ulaşılabilir.

Otobüs ile Ulaşım

İzmit'e gelen otobüs firmaları ile, İzmit otogarına gelmeden İzmit şehir içi D-100 kenarında inip, duraklardan Kartepe Minibüsleriyle, ilçenin bölgelerine ulaşılabilir.

Hava Yolu İle Ulaşım

Kasım 2011 ayında sivil havacılığa açılan Cengiz Topel Havaalanı ilçemiz sınırlarında bulunmaktadır. Kocaeli-Trabzon arasında Anadolujet uçakları ile seyahat edilebilen uçuş saatleri aşağıdaki gibidir. Ayrıca Kartepe-Sabiha Gökçen Havaalanı 80 km. uzaklıktadır.
Tren Yolu İle Ulaşım

İstanbul ve Adapazarı istikametinden trenle Kartepe İlçesi'ne ulaşımda, Derbent ve Köseköy tren istasyonlarında inilebilir.

Parkur Frekans Kalkış Saati Varış Saati
Trabzon - Kocaeli Hergün 12:30 14:10
Kocaeli - Trabzon Hergün 14:45 16:15

 

banner453

banner452