Biliyorum sıkıldınız. Benim gibi.

Sabah kalkıyoruz IŞİD, akşam yatıyoruz IŞİD.

IŞİD aşağı, IŞİD yukarı.

Dünyanın gündemi IŞİD.

Nedir bu IŞİD Allah aşkına ya…

27 Nisan 1909 tarihinde, Ulu Hakan II. Abdülhamit Han'ın çeşitli dalaverelerle tahttan indirilmesiyle birlikte, Ortadoğu hiç huzur bulamadı. Müslüman Arapların içine sızan ajanlar o bölgeyi hep karışık tutmaya çalışmış ve bugüne kadar bunu çeşitli yöntemler uygulayarak başarmışlardır.

Arapların hep Osmanlı'yı sattıkları söylenir. Kimine göre doğru kimine göre değil. Ben bir tarihçi değilim fakat yaptığım araştırmalara göre Arap halkı değil onları yöneten liderleri sattı. Örneğin I. Dünya Savaşı’nda Mekke Şerifi Hüseyin’in İngilizler ile anlaşarak Osmanlı’ya isyan ettiği ve ordumuzu arkadan vurduğu gerçeğinden bahsedilmektedir. Yalnız, Çanakkale Savaşında şehid olan Arapları da unutmamak lazım.

O tarihten bu yana Ortadoğu'da hep hüzün, savaş, kargaşa var. Belki de Ulu Hakan'ın ahı var. Kaldı ki Yahudilerin bu bölgeye yerleştirilmesini reddeden ve Yahudilerin "Bize bu toprakları sat" teklifine "Vatan toprakları satılmaz. Kan akıtılarak kazanılan vatan toprakları ancak kan akıtılarak verilir" şeklindeki açıklaması bize her şeyi kısa ve öz anlatıyor.

Bugün dünya haritasına baktığımızda Müslüman coğrafyasında hep kan hep gözyaşı var.

Neden?

Nedeni bu bölgede yer alan enerji kaynakları, Yahudilerin bu bölgedeki emelleri ve Müslümanların bir türlü birlikte olamaması ve hareket edememesdir. İşte bu boşluğu da bazen İngilizler, bazen Amerikalılar, çoğu zaman da Yahudiler bir şekilde doldurmaya çalıştılar.

Ülkemizde de yabancı güçler, özellikle Almanya ve İngiltere bu bölgede çok etkin bir şekilde faaliyet sürdürüyor. Türkiye'nin yumuşak karnı olarak gördüğü ve bana göre artık mesele olmaktan çıkan Kürt meselesini kullanarak bölgeyi karıştırıyorlar. İşte geçenlerde Diyarbakır'da insanları provoke etmeye çalışırken yakalanan 5 Alman gazeteciyi gördük.

Müthiş bir akıl oyunları  var. Bizi de bu oyunun içine çekmeye çalışıyorlar. Bir zamanlar Osmanlı toprağı olan ve hem akrabalık bağlarımızın olması hem aynı dine mensup olmamız hasebiye hemen yanıbaşımızda yaşanan bu içler acısı duruma sessiz kalmamız elbette mümkün değil. Bir şekilde bu pisliğe bulaşmak zorunda kalacağız. Ancak, bize dayatma şeklinde yapılan tekliflere ve oyuna karşı inşaallah hem devlet hem millet olarak akl-ı selim olacağız. Burada en büyük pay Kürt kardeşlerimize düşüyor.

 

Tarihe şöyle bir göz attığımız zaman;

- 1948 Arap-İsrail Savaşı sonunda 700 bin Filistinli evlerini terk etmek zorunda kaldı.

- İran-Irak yıllarca savaştılar. Ben bu savaşla büyüdüm. Sadece bu savaşta bir milyon insan hayatını kaybetti.

- Saddam Hüseyin, İran-Irak Savaşı bittiğinde rahat durmadı ve Kuveyt'e saldırdı. Binlerce kendi vatandaşını katletti.

- 1982 yılında Beşir Esad'ın babası Hafız Esad Suriye'de Hama katliamını gerçekleştirdi, 25 bin Müslümanı katletti.

- Bugün Suriye'de iç savaş var ve 300 binden fazla müslüman öldü.

- Mısır'da Hüsnü Mübarek devrilirken, ayrıca Müslüman kardeşlerin de devrilmesiyle binlerce insan öldü.

Daha birçok örnek var ancak yazacağımız alanın sınırlı olması nedeniyle uzatmayalım. İnanın ki şu konuyu sayfalar dolusu yazsam yetmez.

Her neyse…

Yok IŞİD, yok El Nusra, yok El Kaide, PKK, YPG ve daha birçoğu…

Hepsi, İslam düşmanlarının bu bölgeyi rahat bırakmamak adına bir tezgahı. Yok mezhep savaşı, yok iktidar savaşı. Adamlar(!) bir dümen tutturmuş gidiyorlar.

Çevir kazı yanmasın!

Geleceğim nokta şudur;

Sonuçta IŞİD de müslümanı müslümana öldürtmenin bir ÇEŞİT'i değil mi?

Ha Ali-Veli, ha Veli-Ali…

Ölenler hep Müslüman. Biz ise sadece üzüldüğümüzle kalıyoruz.

***

"Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir." (Enfal Suresi, 46)

Selametle...

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kaksi 4 yıl önce

Isid büyük israil'e bir adım daha projesidir önce yıkım ve insansızlaştırma.

Avatar
nasıl yanı 4 yıl önce

işid e musluman mı dedınız ben mı yanlıs gordum..onlar muslumansa kafır olan bızler mıyız o zman..

Avatar
Yani @nasıl yanı 4 yıl önce

müslüman olan ışid değil, ışid'in içinde yer alıp ne için savaştığını net olarak bilmeyenler müslüman