banner447
HERKESLE KAVGALI YÖNETİCİ
Her hangi bir yerde, hasbel kader halk tarafından seçilmiş bir siyasetçi düşünün.Ve  ilk seçildiği andan itibaren hakkında söylenen onca iddia ile ilgili kendisine kredi tanınsın.Doğal olarak insanlar,sağdan soldan duyduklarıyla ister istemez etkilenerek acaba bunlar doğrumu,gerçeklik payı varmı kabilinden zaman içinde o kişiye karşı bir kredi açarlar.
Ancak gel zaman git zaman,yapılanlara baktığında bunların gerçekten söylendiği gibi doğru şeyler olduğunu gördüğü taktirde o kişilerin içinde ben nerede hata yaptım duygusu oluşur.İnsani vasıflarını yitirmemiş her insan gibi.
Burada halktan ziyade,seçilmiş o yöneticinin içinde insani merhamet duyguları kaybolmuşsa işte o zaman karamsar olunabilinir.Kendisinden başka herkesi bir tehdit gibi algılarsa,aman ileride önümü kesermi duygusuyla hareket edip, yetenekli bir sürü insanı kendi potasında eritip yok ederse,halk olarak daha çok bekleriz hizmeti.
Ayrımcılık yapmıyorum diye ayrımcılığın daniskasını yaparsan, hemde bunu insanların gözünün içine sokarak adeta, işte o zaman sormak lazım? Acaba biz nerede hata yaptık diye.Eski yeni tüm hizmet etmiş insanları adeta bir paçavra gibi kenara atarsan,onların iyi taraflarını kendine örnek almak,onların tecrübelerinden faydalanmak yerine müflis tüccar gibi eski dosyaları karıştırırsan işte o zaman sor kendine ben nerede hata yaptım diye.Herkes beni takdir etsin,kölem gibi davransınlar,kimse hakkımda olumsuz yazmasın diye gerekirse  medyayı satın alayım diye düşünürsen işte o zaman beklersin hizmet yerine sadece reklam kokan hareketleri!

Sözün özü,eski yöneticilerle kavga ederek,yeni jenerasyonuda yanına çekip onları elemine ederek,akil insanları kullanıp bir şeyler yapılıyor imajı ile halkın gözü boyanarak,yandaş medya oluşturmak için her yolu mübah sayarak,herkesi, ‘ileride benim önümü kesebilir’ düşüncesiyle hareket edilip kafası kesilerek(!) hizmet edilemez! İnsanların gözünü boyayabilirsin ancak ilahi adaleti nasıl kandırabilirsin?
 
HAYATTA İKEN DEĞER VERMEK!
Milletçe bazı nankörlüklerimiz vardır.Tıpkı rahmetli Erbakan’ın ardından söylenenler gibi.Hepimiz işittik,hoca şöyle alçak gönüllü,şöyle kibar, yok efendim böyle nazik insan olamaz,nüktedanlığı dillere destan v.s. Meğerse bilmediğimiz ne kadar çok özelliği varmış!
Ölenin arkasından bayılırız,methiyeler dizmeye velevki çok kötü birisi olmasın.Aslında güzel bir davranış,ölenin arkasından güzel hasletlerini söylemek. fakat ne olur sanki hayatta iken şunları söylesek.Ne yazıkki aşağıdan yukarıya her yerde durum böyle.’Kör ölür badem gözlü olur’ diyen bir geçmişe sahip olduğumuzu unutmadan bunları söylüyorum.Aklıma şöyle bir şey gelmedi değil.Acaba mevcut gündemdeki siyasetçilerimiz aniden ölseler(!) hayatta iken yüzlerine söylenmeyen ne gibi şeyler arkalarından söylenirdi? Özellikle rakipleri tarafından. Herhalde şöyle söylerlerdi diye tahmin ediyorum;
R.Tayyip Erdoğan için; Türkiyenin en büyük siyaset adamlarından birisiydi.Güçlü bir hitabeti,insanları etkileyen bir karizmaya ve çekiciliğe sahipti.Hatasıyla sevabıyla ülkeye çok hizmetleri oldu(!)Çok asabiydi hemen kızardı  eleştirilere pek açık değildi ama dobra bir kişilikti(!)
Kemal Kılıçdaroğlu için ; Türkiye’nin en beyefendi siyasetçilerinden birisiydi.Sessiz,sakin ve sabırları zorlayan bir kişiliğe sahipti.Her türlü eleştiriye çok açık bir insandı.Çok güçlü bir liderlik karizmasına sahip değildi belki ama gandi gibi kitleleri peşinden sürüklemeyi başardı(!)
Devlet Bahçeli için; Çok çatık kaşlı fazla gülmeyen yapısının altında son derece nazik ve kibar bir insan yatmaktaydı.Söz konusu devletin ve milletin çıkarları olduğu her yolu mübah görürdü(!) Hiç bir zaman teşkilatlarını tahriklere karşı şiddet eylemlerine meylettirmedi.En anlaşılmaz kişi veya partilerle  bile konuşmayı,el sıkışmayı ihmal etmedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.