banner445
Öne Çıkanlar Sanat verdi 8.Sınıf has parti batmanlar çocuk meclisi

ODABAŞ: 'AK PARTİ'NİN TABELASINI KALDIRACAĞIZ!'
 MARSİAD (Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı Bahri Odabaş, CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette fındık dünyası projesini tanıtan Odabaş, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hayatı boyunca böyle baskı ve zulüm görmediğini söyleyen Odabaş, “Siyasiler bizim önümüzü açmak yerine engeller koyuyor. Bizler iktidardan destek istemiyoruz. Sadece bizim işimizi zorlaştırmasınlar yeter diyoruz” dedi. Ayrıca Odabaş, AKP il binasındaki tabelalar için hala borçlarını ödemediklerini ve son olarak genel merkezlerine yasal tebligatta bulunduklarını söyleyerek, “Eğer 480 Bin Lira olan 6 yıllık borçlarını ödemezlerse tabelalarını kaldıracağız” dedi.

 

“TABELALARINI KALDIRACAĞIZ”

Muhabirimizin sorularını cevaplayan Odabaş, AKP il başkanlığı tabela borçlarının hala ödenmediğini ve son olarak AKP genel merkezine yasal tebligatı bildirdiklerini ve eğer borçlarını ödemezlerse tabelalarını kaldıracaklarını söyledi.  Ayrıca,  AKP'den istenen 480 Bin Liranın sadece 6 yıllık borçları olduklarını söyleyen Odabaş, “Bu işin peşini bırakmayacağız, gerekirse AKP tabelalarını sökeceğiz” dedi.


“HAYATIM BOYUNCA BÖYLE BASKI GÖRMEDİM”

İş dünyasında yıllardır yer aldıklarını ve hayatının hiç bir döneminde AKP döneminde olduğu kadar baskı ve zulüm görmediklerini söyleyen Odabaş, şunları kaydetti: “Bugün iş dünyasının ihtiyacı olan şey önünü açan siyasilerdir. Bugün iktidar iş dünyasının önüne engeller çıkarmakta ve projeler üretmesini engellemektedir. Bizler engel koyan değil yol açan siyasiler istiyoruz. Bu anlamda muhalefet partilerine çok büyük işler düşmektedir. Somut projeler üreterek halkın güvenini kazanan bir muhalefet olması gerekiyor. Bu anlamda bizim CHP'den beklentimiz yeni ve somut projeler üretmesidir”


"SAVAŞMAYA MECBUR OLDUK"

İktidarın üzerlerindeki baskının tahammül edilemez seviyelerde olduğunu belirten Odabaş, “Artık karar vermek zorundaydık; ya savaşacaktık ya da boyun eğecektik. Bizler mücadele etmeyi seçtik. İktidarın bize uyguladığı baskılara karşı bütün gücümüzü ortaya koyduk. Baskı görsek de dimdik ayaktayız. Üyelerimizden de çok fazla kayıp yaşamadık. Bazı AKP'den nemalananlar haricindeki üyelerimiz sapa sağlam yerinde duruyor. Ben onların zarar görmemesi için medya önüne çıkmasını istemiyorum. Gittiğim her yere yalnız başıma gidiyorum. Bugün gelinen noktayı herkes görüyor, artık üyelerimizi bile ortaya çıkarmaya korkar hale geldik. Önümüzdeki seçimlerde artık Türkiye'ye yakışan ve önümüzdeki engelleri kaldıran bir iktidara ihtiyaç vardır” şeklinde konuştu.


"FINDIK SİYASETE ALET EDİLİYOR"

7 yıl önce fındık dünyası projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Odabaş şöyle devam etti: “Bu projeyi hayata geçirirken fındık fiyatının 10 lira olacağını söylediğimizde kimse bize inanmamıştı. Şimdi gelinen noktada ise fındık fiyatları 17 lira oldu. İşte fındığın bu şekilde değerlenmesi bizim hayata geçirdiğimiz bu fındık dünyası projesi sayesinde oldu. Bu proje ile 1 milyon kişi istihdam edildi. Geçimini sağlayamadığı için köylüler fındık üretimini bırakıp şehre geldi ve burada asgari ücrete çalışmak zorunda kaldı. Bizim bu projemiz sayesinde fındık üreticisi köyüne dönüp üretim yapacak ve iyi paralar kazanacaktır”


"BÜYÜKŞEHİR PROJEMİZİ ENGELLEDİ"

Kandıra'da Organize Sanayi Bölgesi yapmak üzere kiralayacakları alanın Büyükşehir tarafından projeyi engellemek için ağaçlandırıldığını hatırlatan Odabaş şunları kaydetti: “Kandıra'daki organize sanayi bölgesi için kiralayacağımız araziyi büyükşehir ağaçlandırdı ve projemizi engelledi. Burada yapılacak olan bu proje ile Kandıra'da 10 bin kişi insan istihdam edilecekti. Büyükşehir Belediyesi sanki Kandıra'da başka ağaç dikilecek yer yokmuş gibi bizim proje alanımız ağaçlandırdı. Açıkça bize karşı bir engelleme var. Biz iş dünyasına engel çıkaran değil, iş dünyasının önündeki engelleri kaldıran bir siyaset istiyoruz”


"KENT KART DOLUM MERKEZİ RUHSATSIZ"

Fındık Dünyası projelerini Halkevinde tanıtmak için kurdukları standın İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan tarafından kaldırıldığını söyleyen Odabaş, “Bizim projemize ruhsatı yok deyip kaldıran İzmit Belediyesi şimdi orada yine ruhsatsız bir şekilde Kent Kart Dolum Merkezi açtı. Onlar bizim standımızı kaldırdılar ancak biz onların yaptığı bu projeye sesimizi çıkarmıyoruz. Bu şekilde tavır içine girerek bizleri zorla siyasete çekmek istiyorlar. Ancak herkes kendi işini yapmalıdır. Ben iş adamı olarak kendi işimi yapıp projeler üretmeliyim, Belediye de bu konuda iş adamlarına destek olmadır" şeklinde konuştu.


"TÜRKİYE'NİN KAYNAKLARI ON TÜRKİYE'YE YETER"

Yapılacak projelerle Türkiye'nin çok iyi konuma gelebileceğini söyleyen Odabaş, “Eğer kaynaklarımız kullanılabilse bizim kaynaklarımız bizim gibi on Türkiye'ye yeter. Fındık Dünyası projesi ile 100 Milyar Dolar ihracat ve 5 milyon istihdam oluşturacağız” dedi. Bu anlamda muhalefet partilerine de önerilerde bulunan Odabaş, “Muhalefet partileri de somut projeler üretmelidir. Somut ve üretime dayalı projeler üreterek halkın güvenini kazanmalıdır. Türkiye'de asgari ücret, bu ülkeye yakışmamaktadır. Asgari ücret en az bin üç yüz lira olmalıdır” dedi.


"AKP, TÜRKİYE'YE YAKIŞMIYOR"

AKP hükümetinin Türkiye'ye yakışmadığını söyleyen Cihat Altınyuva, parti olarak somut projeler ürettiklerini söyledi. Fındık konusunda genel başkanlarının fındık borsasının Türkiye'ye getireceğini hatırlatarak, “Asgari ücretteki vergiyi kaldıracağız. Tarımı ve çiftçiyi destekleyeceğiz. Bunun neticesinde geçinemediği için köyünü terk etmiş vatandaşlar memleketine dönecek ve üretim faaliyetlerine katılacaktır” dedi

Kocaeli Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.