banner447
Öne Çıkanlar kartepe Oyuncak Kafe oktay paşa

Kasımoğlu, güven tazeledi...
Kartepe İlim Yayma Cemiyeti mevcut başkanı Mustafa Kasımoğlu, tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi

Kongre, Kartepe İlim Yayma Cemiyeti'ninnin Köseköy'de ki sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

Kongreye; Kocaeli Ensar Başkanı Musa Taşçı, Kocaeli İYC Genel Müdürü Bahattin Buksu, Yönetim Kurulu Sn. Mustafa Koral, Gölcük İYC başkanı  Ali Kemal Eren, Kartepe İHH başkanı Fahim Kılıç ,Hüseyin Yazıcı, Mustafa Tekoğul, Kartepe KİMMED Başkanı Hasan Meral, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Huseyin Türker ve Sadık İskender katıldı.

Sakin geçen kongrede yönetim değişmedi.

Yeniden başkan seçilen Mustafa Kasımoğlu konuşmasında şu ifalere yer verdi; "İlim Yayma Cemiyeti İslam’ın ve insanlığın hizmetine adanmış 65 iftihar yılını geride bırakmış tam 65 yıldır ülkemizde ve balkanlardaki ecdat topraklarında milli şuuru ve bilinci yükseltmek, irfanı yaygınlaştırmak için durmadan çalışan bir cemiyettir. Bu günleri gösteren ve yaşatan Rabbime Hamdolsun. Tarih sahnesine vakıf medeniyeti olarak çıkmış bir neslin akli, ilmi ve hissi mirasçıları olarak çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütmek zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Kartepe İlim Yayma Cemiyeti, bundan 3,5 yıl önce, soğuk bir Şubat ayında çok kıymetli 16 gönüllü fedakar insanlarla temsilcilik olarak faaliyete başlamıştır. Cemiyetle tanışma, temsilcilik ve şube olma yolunda bizlere çok emeği geçen büyüklerim Sayın Feyzi Utaş, sayın Mustafa Tekoğul, sayın Hüseyin Kanca büyüklerime  hususen teşekkür ediyorum.

Kartepe İlim yayma Cemiyeti kurulduğundan bugüne kadar şuanda bulunduğumuz bina tek katlı metruk terkedilmiş atıl durumdaydı mevcut  binayı yeniden tadıl ederek  şefkat yuvası olarak hizmete açmıştır. Kartepe İlçe müftülüğünün yerine taşınması sonrasında Meşelik Park Şefkat yuvasını onararak ikinci şefkat yuvasını hizmete almıştır. 2013 Yılında bir adet öğrenci evi açmış bugüne kadar beş öğrencimizi mezun etmiştir. Kartepeli iki üniversite öğrencimize burs vermektedir. Bu sayı her yıl artarak devam etmektedir. Ayrıca KBB yaygın eğitim programı kapsamında Maşukiye mahallemizde haftanın iki günü ortaöğretim öğrencilerine eğitim verilmektedir. Arslanbey yerleşkesi yakınında 150 yatak kapasiteli erkek öğrenci konuk evi yapımı çalışmaları bakanlık düzeyinde devam etmektedir.

Bunların yanında yaz okulları sosyal kültürel aktiviteler ramazan ayında erzak ihtiyaç malzemesi dağıtımı ulusal ve uluslararası yardım kuruluşlarına maddi manevi destekler sağlanmaktadır. Bundan sonra şuanda bulunduğumuz bina her milli  manevi değerler eğitimi ve sosyal kültürel etkinliklere tahsis edilecektir. Zaman yetersizliğinden anlatamadığımız onlarca hizmet yapılmaktadır bu hizmetlere katkısı olanlardan Allah razı olsun bizleri bu konuda hizmetkar eden rabbime hamdolsun.

Bu hizmetlerin yapılmasında en çok emeği geçen hayırsever halkımıza, , KBB Başkanı Sn. İbrahim Karaosmanoğlu beyefendiye, Kartepe Belediye Başkanı Sn. Hüseyin Üzülmez beyefendi ve çok kıymetli yönetim kurulumuza üyelerimize mektep arkadaşım Demtaş Grup Başkanı Sn. Hanefi Tekin beye teşekkürü borç biliyorum. Allah ebeden razı olsun ahiret yurdunda vadettiği şekilde kat be kat fazlası ile muamele etsin inşallah.

 Tüm bu hizmetlerin ifası için olmazsa olmazlardan olan vatanın bölünmez bütünlüğünün ortak ülkümüz değerlerimiz dinimiz bayrağımız ve sınırları şehit kanları ile çizilen vatanın olması şarttır. Şayet vatan bayrak özgür irade hürriyet yoksa yapılacak hizmetlerin hiçbir anlamı kalmamış demektir. Bu bağlamda son günlerde ülkemizde yaşanan tarihin en trajik olaylardan söz etmemek eksiklik olurdu...

Ülkemizin bulunduğu bu coğrafya dünyanın en kadim medeniyetlerinin kurulduğu jeopolitiği bakımından dünyanın en önemli ülkesi Asya Avrupa Ortadoğu ve balkanları ulaşım enerji ticaret ikmal yolarını birbirine bağlayan alternatifi olmayan tek ülke konumundadır. Bu nedenle dır ki dünyaya hakım olmak isteyen askeri ekonomik güçler emperyalist devletler her zaman ülkemiz üzerinde kötü hesapları olmuştur olacaktır. Bu ülkeyi milletimize Anadolu yapan en temel vazgeçilmez değerlerimiz Eba Eyyubel ensari’ler, Sultan Alparslan’ların, Çanakkale’de seyit onbaşıların ve milli mücadeledeki kuvvayi milliye ruhudur.  Emperyalist batı ve onların ağa babaları küresel sermaye ve Siyonizm’e iradesini satmış iblis görünümlü münafık fetö ve takiyyeci çetesi tarihte eşi benzeri görülmemiş vahşetle vatanımıza birliğimize milli iradeye demokrasiyi katletmeye kalkışarak 240 vatandaşımızı şehid etmiş 1500 fazla vatandaşımızı yaralamıştır. Darbeye kalkışan terörist fetö askerlerinin tankları, uçakları, füzeleri en son silahları vardı tüm matematik fizik hesaplarını ve olasılıklarını  da hesaplamışlardı. Yalnız bir şeyi unuttular, Allah’ında bir hesabı vardı bu hesap o gece İMAN VE DİRENİŞ OLARAK tecelli etti. Tankların önünde bir tişört bir gömlekle YA ALLAH BİSMİLLAH ALLAHU EKBER çağlar ötesi ve çağların sonsuzluğunda yankılanan nebevi nida ile şeytanın askerlerine  meydan okudular, kim Bilir İskitler’de Siteler’de Keçiören’de Aydınlıkevler’de bir dönerci, bir marangoz, kim bilir bir çay ocağı esnafıydılar. Çengelköy’de halktı memurdu işçiydi emekçiydi. Burada övünerek şunu ifade ederim ki Kartepe İlim Yayma cemiyeti mensupları olarak gezi olaylarında iradesine sahip çıkmakta Gazze’de arakanda Suriye de mısırda kısaca tüm mazlum ve zülme uğrayanların sesi olduğu gibi 15 Temmuz akşamı tüm sosyal medyada iletişim kanalları ile sayın cumhurbaşkanımızdan önce halkımızı milli iradeye demokrasiye seçilmiş hükümete sahip çıkma noktasında tereddüt dahi etmemiştir. Birçok stk msj dahi yazmamışken bizler sokaklarda yerimizi çoktan almıştık bundan dolayı tüm üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum. Allah bir daha bu şekilde hain kalkışmayı nasıp etmeyecek eylemlerde bizleri istihdam etsin inşallah.

İlim Yayma Cemiyetinin kurucularından, 65 yıldır hizmet edenlerden, bu güzel hizmetin devam etmesinde maddi ve manevi katkısı olan muteberlerimizden ahirete irtihal etmiş olanlar ile 15 Temmuz Gecesi ve Güneydoğuda vatan savunmasında akabinde şehit düşenleri rahmetle anarken hayatta olanlara Rabbimden sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Kartepe İlim Yayma Cemiyetimizin 1. Olağan Kongresi hayırlara vesile olsun kongremize katılan tüm misafirlerimize sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Allah hepimizden ebeden razı olsun" dedi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.