Öne Çıkanlar Liginin gidebilmeli Recep Ağaçlar Dehşeti

Kartepe Belediyesi 2018 Meclis'i hareketli geçti. Meclis üyeleri grup kararına uymadı....

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığındaki, belediye meclisi 2018 yılının ilk meclis toplantısında 15 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Kartepe Belediye Meclisinin Ocak ayı oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında meclis üyeleri Serap Özmen, Selahattin Altınkaya, Mine Koç, Nezih Yılmaz, İsmail Akbal, Kemal Bayraktar dışında eksiksiz katılımla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Ocak ayı içerisindeki önemli gün ve haftaları kutlayan Başkan Üzülmez, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de tebrik etti. Muhalefet meclis üyelerinin önerileri değerlendirildi.

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ
Kartepe Belediye Meclis toplantısında bir önceki aya ait tutanak özeti oylanarak kabul edildi. Müdürlük kadrolarına atamalarla ilgili bilgilendirme yazısı okundu. Meclis üyeleri gündemde yer alan komisyon seçimleri maddesinde gizli oylama sonrası Hikmet Çelebi, Faruk Sarman, Kemal Timur, Nurdane Erişti ve Temel Ofluoğlu’nu Denetim Komisyonu üyeliklerine seçti. AK Parti Belediye Meclis Üyelerinin bir kısmının oylamada gurup kararına uymaması ve muhalif parti adayı Temel Ofluoğlu'na oy vermesi dikkatlerden kaçmadı

.TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ KARTEPE’DE TOPLANIYOR

Meclis oturumunun açılışında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “2018 yılının ilk meclis toplantısını icra ediyoruz. 2018 yılında artık dünyada ki zulmün, mazlumlar ve Müslümanlar üzerinde oynanan oyunların son bulmasını diliyorum. Ülkemizde ve dünyada barışlın hakim olmasını diliyorum” dedi. Sözlerine devam eden Başkan Üzülmez “16 Ocak Basın Onur Günü münasebetiyle Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizle ortaklaşa 16 Ocak tarihinde ulusal ve uluslararası Türk dünyasından gelen basın mensuplarımızı ilçemizde ağırlayacağız. 16-18 Ocak tarihleri arasında yönetim kurulu üyesi de olduğum Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin üç ayda bir yapılan yönetim kurulu toplantısı Kartepemizde yapılacaktır. Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu üyeleri ve üyeler Kartepemizde misafir edilecektir. Projelerimizi ve Kartepemizin güzelliklerini kendilerine tanıtacağız” dedi.

HALKIN HİZMETİNE SUNULACAKTIR

Meclis oturumuna geçilmesi sonrasında Belediye Başkanı Üzülmez, CHP grubu tarafından Maşukiye Güzelbahçe A tipi mesire yerinin kiraya verilmesi, Eşme Ortaokulu’nun kot farkından dolayı yaşanan sorun ve Eşme anaokulu bahçesinde bulunan Atatürk büstü hakkında ki sorulara cevap verdi. Başkan Üzülmez “Güzelbahçe A tipi mesire yeri Kartepeli hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır. 29 yıllığına kiralanmıştır. Tek bir ağaç dahi kesilmeden projelendirilecektir. Herkesin içi rahat olsun. Eşme Ortaokulu’nda ki kot farkı için çalışma yapıldı. Yapılacak olan istinat duvarının maliyeti 250 bin TL’yi buluyor. Okulun yeninden yapılması daha iyi olacaktır. Bu konu üzerinde çalışılıyor” dedi. Başkan Üzülmez, Eşme anaokulu bahçesinde bulunan Atatürk büstünün tamiratı içinde talimat verdi.

GURUP KARARINA UYMADI
Kartepe Belediyesi ocak ayı meclis gündeminde yer alan evsel katı atık bertaraf tarifeleri hakkında ek süre talebi, çöp toplama ve nakil işi hizmet alımı için gelecek yıllara yaygın hizmet yüklenmeleri, Ketenciler 118 ada, bir nolu parsel üzerinde sınırlı ayni hak tesisi maddeleri oy birliği ile kabul edilirken, Maşukiye Güzelbahçe A tipi mesire yerinin kiraya verilmesi maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. 5. gündem maddesi olan, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün “Güzelbahçe A Tipi mesire yerinin kiraya verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporuna; Dünyanın nefes almasını sağlayan ormanların mega projelere ve enerji yatırımlarına kurban edilmesi ülkemizde yasal bir dayanağa oturtuluyor. Bura da "kamu yararı" kavramının çok muğlak olduğunu vurgulayan CHP Gurubunun “Red” oyu kullanmasına rağmen CHP’li Meclis Üyesi Musa Kazım Ejderoğlu ve AK Parti Gurubu “Evet” oyu kullandı. Başkan Üzülmez; “Bu orman mesire alanı olarak kiralanıyor. 29 yıllığına kiralanan 220 bin metrekare olan bu alandan hem vatandaşlarımız hem de turistlerimiz faydalanacak. Ben yaptım. Oldu da bitti zihniyetinde olmadık. Bu projede esnafımız ve turizm derneğimiz de var. Rekabet oluşturmak yerine, ek sinerji olmasını hedefledik” dedi

MECLİS TATİL YAPMAYACAK

Mahalle sınırlarının düzenlenmesi hakkında ek süre talebi oy birliği ile kabul edilirken, meclis ve komisyon üyeleri huzur hakkı maddesi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. 2018 yılı belediye meclis tatili maddesinde meclisin tatil yapmaması oy birliği ile kabul edildi. Dolu kadro derece değişikliği oy birliği ile kabul edilirken, belediye meclis üyeleri arasından görevlendirilen başkan yardımcılarına ödenecek 2018 yılı aylık ödeneğin tespit edilmesi, sözleşmeli ile personel ücretlerinin belirlenmesi maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

BELEDİYE HİSSELERİNİN SATIŞINA ONAY

Meclis gündeminde yer alan geçici işçi vizesi direk geçerken, araç kiralama hizmet alımı işi için gelecek yıllara yaygın hizmet yüklenmeleri maddesi, Plan ve Bütçe Komisyona havale edildi. İmar uygulaması ile oluşan belediye hisselerinin satışı oy çokluğu ile kabul edildi. Meclisin son gündem maddesi olan Kartepe Kaymakamlığına tahsisi yapılan 3 katlı eski Uzunçiftlik Hizmet Binası’nın tahsis kararının kaldırılması oy birliği ile kabul edildi.

Kartepe Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.