banner445
Öne Çıkanlar işi 81 yaşında intihar Kartepede Bir İlk! habip sarman Kartepeliler Beşiktaş karşısında plaka yazdı

FETÖ İtirafçısından Bomba Açıklamalar...


“1979 YILINDA ÖRGÜTLE TANIŞTIM”

Gizli tanık, FETÖ lideri Fethullah Gülen ile aynı kentte doğduğunu ifade ederek, “1969 Yılında Erzurum'da doğdum. İlköğretimimi İsmet Paşa İlköğretim Okulunda yaptım. Ortaokul ve Liseyi Erzurum İmam hatip lisesinde bitirdim. 

1989 yılı Çemberlitaş FEM Dershanesinin yeni açıldığı seneydi ve kaldığım eve yakın Orkide Yurdu adında Cemaat yurdu vardı. Öz Apartmanındaki ışık evinin imamı iken Pertevniyal Lisesi ile ilgilendim. Pertevniyal Lisesinden 100'e yakın öğrenci kaldığım eve gidip gelmeye başladı. Bu evin bağlı olduğu Sur içi bölgesi talebe hizmetleri olarak iki bölgeden oluşuyordu. Topkapı'ya kadar olan kısmına şu anda Almanya'da doktorluk yapan (Kod Adı YAVUZ) Dr. M. Ş. Topkapı'dan Avcılara kadar olan kısma talebe sorumlusu olarak bakmakta idi. O sene Harp Akademilerine bu iki bölgeden ve İstanbul'un o zamanki diğer bölgelerinden pek çok öğrenci girdirildiğini biliyorum’’ ifadesini kullandı.  

"SORULARI PKK ÇALDI FETÖ’YE SATTI"

Tanık ifadesini şöyle sürdürdü, “Benim İmamı olduğum evden ise şu anda Deniz Kurmay Albay ya da daha üst seviyede olduklarını tahmin ettiğim çok sayıda asker çıktı. Bu talebelerle beraber 10 civarında seçilmiş talebe ÖYS sınavına girmeden bir gece önce Çemberlitaş FEM Dershanesine çağırıldılar ve bunlara 50 tane soru verildi. Soruların 15 tanesi aynen çıktı. 35 tanesi ise küçük değişikliklerle aynen çıktı. Ben bunu o zaman Çemberlitaş FEM Dershanesinin rehberlik sorumlusu olan kişiye sorduğumda sorduğum zaman "Güneydoğu'da PKK 'nın soruları çaldığını, piyasaya soru sattıklarını, kendilerinin de onlardan satın aldıklarını" söyledi. 

"GÜLEN BİLMİYORMUŞ GİBİ DAVRANIR"

Her zaman olduğu gibi bu konuyu GÜLEN'e sorduklarını fakat onun izin vermediğini de ekledi. Cemaatte yapılan bütün hatalar GÜLEN'in dışında gibi gösterilerek GÜLEN'e toz kondurmamak ana prensiplerden biridir. Zaten GÜLEN bu tür illegal konuları bildiği halde bilmiyormuş gibi davranır. Böylece Cemaat nezdinde manevi sorumluluğu üzerine almamış olur. Soru verilen bu öğrenciler aslında çok başarılı insanlar olup Boğaziçi Üniversitesini kazanacak seviyede oldukları halde, soru vermek suretiyle cemaate gebe bırakılmışlardır. Ayrıca benim bu talebeler ile olan diyalogum Harp Okulunu bitirinceye kadar devam etmiştir. Sonra Murakıp sistemi dediğimiz Askeri Personeli takip eden cemaat içi yapıya devir edilmiş ve 1993' ten sonra bir daha da görüşmemiz yasaklanmıştır. 

SARHOŞ OLMAMAK İÇİN TABLET KULLANDILAR

Bu öğrenciler harp okuluna girdikten sonra içki içmek zorunda kaldıklarında ne yaptıklarını sordum. Onlar da "Abilerin kendilerine bir tablet verdiklerini ve bu tableti içki kadehinin içine attıkları zaman alkol özelliğini götürdüğünü ve sarhoş etmediğini" söyleyerek bu tabletin yurt dışından getirildiğini ifade etmişlerdir. Birinci yılın sonunda ilaç tableti deşifre olunca GÜLEN'den alman fetva ile bir iki kadeh içmelerine izin verildi, ikinci yılın sonunda ise bu da deşifre olunca içmek serbest bırakıldı.

ORDUYA GİRMEYİ ŞART KOŞTU

Tahminim o ki 1993 mezunlarının ilk 10 derecesinin tamamı cemaat mensuplarından oluşmakta idi. Bu öğrencilerle olan irtibatım 1994 yılma kadar devam etti. Az önce de söylediğim gibi öğrenciler Harp Okulundan mezun olduktan sonra özel Murakıplara devir edilip sonrasında başkası ile muhatap olmaları ihanet sayılırdı. O dönemlerde bütün İstanbul'da en büyük hedef askeri okullara öğrenci girdirmekti. 1989 yılında Altunizade  FEM Dershanesinin 5. Katında Askeri  okullara hazırlayan evlerin imamlarına iltifat olarak GÜLEN ile yapılmış olan ev imamları toplantısında GÜLEN bizlere doğrudan talimat ve hedef olarak şunlar söylemişti; "Tunceli'nin küçük bir köyünden bile 7 tane generalin çıktığı bir ülkede, ben Müslümanım diyen bir aileden askeri okullara çocuklarından en az bir tanesini girdirmeyen Allah katında mesul olur. Askeri okullara bir öğrenci girdirmek, bir okul bir yurt yapmak gibidir. Okullar dershaneler, evler ve esnaf hizmetleri bizim görünen yüzümüzdür. Tamamı kapansa da hiçbir önemi yoktur. Yeter ki kritik birimde ki arkadaşlarımıza bir zarar gelmesin". GÜLEN daha sonra bu fikrini başka toplantılarda şöyle ifade etmiştir; "bir ülkede bale yapılan alanlara bile eleman girdiremezseniz o ülke de var olamazsınız. 

DEVLETE SIZMA TALİMATI VERDİ

Ana mütevelliden olan bir şahsın evinde yapıldığı halde Almanya'da yapılmış gibi gösterilen sohbette cemaatin bütün birimlerine Türkiye deki bütün bürokratik kademelere sızma talimatını vererek çok yüksek bir motivasyon ve gayretle çalışmalarını her zamanki gibi ağlayarak ve dini duygulan istismar ederek söylemiştir.

Deniz Harp Okullarından 1993 yılında mezun olan;

1- ÖNDER ÖNGÖR
2- ÖMER FARUK GÜLBAHÇE
3- MUSTAFA BARDAKÇI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner446