banner447
Öne Çıkanlar kartepe Oyuncak Kafe oktay paşa

Festivalin 2. gününde eğlence sizleri bekliyor!
 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali Eğitim ve Eğlence Fuarı, Kocaeli Bilim Merkezi'nde ikinci gününde de büyük bir heyecan ve eğlenceye sahne olacak.

23 Nisan Cumartesi günü, Kocaeli Bilim Merkezi'nde çocukları bilim ve eğlence dolu saatler bekliyor. Akşam ise Yahya Kaptan'daki Şehir Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda dev gala gösterisi yapılacak.

 

22-24 NİSAN ARASINDA AÇIK KALACAK

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Festivali, 22 Nisan Cuma günü saat 10.00'da kapılarını açtı. Fuar alanında saat 14.00'te festivalin açılış töreni gerçekleşti. Kocaeli Bilim Merkezi'ndeki festival 24 Nisan Pazar gününe kadar 10.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak.

 

DÜNYA KÜÇÜK BİLİM BÜYÜK!

Bu yıl Türkiye'nin en kapsamlı Bilim Merkezi olan Kocaeli Bilim Merkezi, dünya çocuklarına ev sahipliği yapacak. ''Bilim'' temalı çocuk festivalinde dünyanın bilimi dünya çocuklarıyla buluşacak. 200'ün üzerinde bilim düzeneğinin yer aldığı Kocaeli Bilim Merkezi'nde ''Algı ve Gerçeklik Galerisi'', ''Dene ve Gör Galerisi'', ''Dinamik Dünyamız Galerisi'' çocukları ve ailelerini bekliyor. 7'den 77'ye herkese hitap eden Bilim Merkezi'nde Müslüman bilim adamlarının buluşlarından oluşan ''Bilimin Sultanları Sergisi'' de ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

 

DÜNYA KÜÇÜK EĞLENCE BÜYÜK!

Bilim Merkezi'nin iki katına kurulan eğlenceli atölyelerde çocukların yüzlerine kelebekler konduracak KOMEK Yüz Boyama, bilginin yeni adresi KBB Bilgi Evleri, Cam Boncuk-Cam Üfleme, tahta kaşıklardan kukla olur mu diyenlere Kukla  Dünyası, İpli Kukla, Balon Kukla, Uçurtma Atölyesi, ''Polis Kimdir, Ne Yapar? İnterneti Nasıl Güvenli Kullanabiliriz? Olay Yerinde Parmak İzi Nasıl Alınır?'' sorularına cevap verecek İl Emniyet Müdürlüğü Standı, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkı, sizleri hayvanlar aleminin gizemli dünyasına davet eden KBB Veteriner Şube Müdürlüğü, PAGEV Oyuncak Komitesi, Karikatür Standı yer alacak.

 

BİLİM MERKEZİNİN BAHÇESİ DE ÇOK ŞENLİKLİ

Dış alanda ise spor gösterilerinden oluşan Kağıtspor, midilli atlarıyla çocukların tur atabileceği Ponny Club, hayat kurtarmayı öğreten pratik bilgilerle 112-Acil Servis, Mercedes Mobil Kids Trafik Eğitim Alanı, küçük itfaiyecilerin su sıkacağı KBB İtfaiyesi, gezegenlerle ve dinozorlarla dolu bir dünyada sizi uzay yolculuğuna çıkaracak Plenetaryum, film izlemeye ayrı bir keyif katan 12D Sinema, çocukları keyifli bir yolculuğa çıkaracak Kırmızı Tren bulunacak.

 

DÜNYA KÜÇÜK ATÖLYELER BÜYÜK!

Üç günlük festival boyunca Kocaeli Bilim Merkezi Robot Dünyası'ndaki Rubik Küp Çözen Robot, Android Uygulama İle Kontrol Edilebilen Vinç, Robot Adam, Akrep Robot, Katip Robot, Forklift Robotlar çocuklarla tanışmak için can atıyor. Bursa, Konya ve İstanbul Sancaktepe Bilim Merkezleri ile İzmit Bilim Ve Sanat Merkezi de fuarda açacakları stantlarla bilimin sınırlarına yolculuğa çıkacak. 

 

FİZİK, MATEMATİK VE KİMYA BURADA

Türk Beyin Takımı'nın her yaş grubu için uygun olan düşündürürken eğlendiren zeka oyunları, Tıbbi Bitkiler Minyatür Botanik Bahçesi, Deney Kafe, Kocaeli Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Atölyesi, Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümü, Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü,  TÜBİTAK Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi(BİLGEM), Emsa Kocaeli Oyuncak Hastanesi de fuarda stant açacak.

 

DÜNYA KÜÇÜK HEZARFEN'İN RÜYASI BÜYÜK!

Hezarfen Ahmed Çelebi, 17. yüzyılda uçmayı kafasına koymuştu. Kendi yaptığı kanatlarla Galata Kulesi'nden Üsküdar'a bir kuş gibi süzüldü. Hezarfen Ahmed Çelebi'nin bu rüyasına ortak olmak isteyen çocukları fuarda bu eşsiz deneyimin birebir simülasyonu karşılayacak. Yine kurulacak İş Makinesi Simülatörü'nde çocuklar sanal ortamda iş makinesi kullanmayı deneyimleyecek.

 

DÜNYA KÜÇÜK DİNOZORLAR BÜYÜK!

23 Nisan Çocuk Festivali olur da dinazorlar olmaz mı! Artırılmış gerçeklik uygulaması ile tarihin derinliklerinde kaybolmuş dinozorlar gerçekten yanınızdaymış gibi belirecek. Çocuklarımız hiç korkmadan dinozorlarla birlikte fotoğraf çektirebilecek.

 

DÜNYA KÜÇÜK KAĞIDIN SERÜVENİ BÜYÜK!

Türkiye'nin ilk kağıt fabrikası olan SEKA Kağıt Fabrikası'nda uygulanan endüstriyel dönüşümle hayata geçirilen Bilim Merkezi'ndeki fuara gelen çocuklar kağıdın serüvenine de tanıklık edecek. Bilim Merkezi'nin hemen yanında yer alan Seka Kâğıt Müzesi'nin açacağı atölyelerde el yapımı kağıdın matbaaya kadar giden serüveni paylaşılacak. Baskı Atölyesi Ve Kaligrafi Atölyesi ile Seka Kâğıt Müzesi El Yapımı Kâğıt Atölyesi'ndeki etkinliklere katılan çocuklar; SEKA'nın tarihini öğrenirken, kağıt yapımına da şahitlik edecek.

 

KAĞITTAN GİYSİLER SERGİSİ

Kağıt atölyelerinde ayrıca Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ekslibris Atölyesi, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kağıt Heykel Yapımı Atölyesi, KBB Geleneksel Sanatlar Evi "Hat Ve Tezhip " Atölyesi, KBB Geleneksel Sanatlar Evi "Ebru" Atölyesi, Yalova İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesi El Yapımı Kağıt Atölyesi yer alacak. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneğin İzinde Kağıttan Giysiler Sergisi'nde ise rengarenk kağıtların geleneksek kıyafetlerimize dönüştüğü sergi çok ilgi çekecek.

 

DÜNYA KÜÇÜK ŞENLİK BÜYÜK!

Çocuklarımızın eğitimine ve sağlıklı gelişimine ayrı bir önem veren Büyükşehir, Bilim Merkezi'ndeki şenlik alanıyla çocuklarımıza gerçek bir bayram yaşatmaya hazırlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlayan Büyükşehir, bu yıl 8. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali ve 5. Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı'nda çocuklarımıza birbirinden güzel etkinlikler hazırladı.

 

KENDİ KUKLANI KENDİN YAP

Kocaeli Bilim Merkezi'nin Bilim Sahnesi'nde Hakan Arısoy Kukla Show, Balon Kukla Show, Kukla Tiyatrosu, KBB Konservatuvarı Çocuk Korosu Konseri, İlk Ve Ortaokullarımızın Halk Oyunları, Tiyatro Ve Konser etkinlikleri, Kağıtspor Gösterileri yer alacak. Bilim Sahnesi'nde yine Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa Bilim Merkezi, İTÜ Eğlen Bilim, BİLSEM Deney Ve Gösteri etkinlikler, çocukları bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştıracak.

 

DÜNYA KÜÇÜK SİRK BÜYÜK!

Fuar alanı bu yıl da çocukların şen kahkahalarıyla çınlayacak. 18 kişilik bir gösteri sunan Venedik Sirki; Sirk Bando Ekibi, Venedik Karnaval Ekibi, Tahta Bacak Jonglörü, Palyaçoları, Bisiklet Jonglorüyle çocuklara unutulmaz anlar yaşatacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da canlı heykeller, bilim temasıyla fuar alanında yer alacak.

 

DÜNYA KÜÇÜK GALA BÜYÜK!

Dünya çocukları ülkelerinden gelirken, yanlarında geleceğe dönük umutlarını, sımsıcak duygularını ve kendi kültürlerini de getiriyor. Dünya çocukları, fuarın ikinci günü olan 23 Nisan Cumartesi saat 18.00'de gala gösterisi için bir araya gelecek. Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda gerçekleşecek gala programında dünya çocukları; Türk kardeşleriyle birlikte ülkelerinin oyunlarını sergileyecek. Yerel kıyafetlerle yapılan ve 3 saat boyunca görsel bir şölene dönüşen galada dünyanın tüm kültürleri tek bir potada eriyecek. Galaya katılacakları tanınmış tiyatro oyuncularının skeçleri de bekliyor.

 

23 NİSAN CUMARTESİ PROGRAMI

BİLİM SAHNESİ

11:00 KAĞITSPOR - JUDO GÖSTERİSİ

11:30 RIDVAN PARS - KUKLA TİYATROSU

12:00 BURSA BİLİM MERKEZİ - SUYUN YOK EDİLMESİ / ROKETANOL /

BULUT YAPIMI

12:30 HAKAN ARISOY - KUKLA SHOW

13:10 İTÜ EĞLEN BİLİM - İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

13:50 BALON KUKLA SHOW

14:10 KBB KONSERVATUVARI ÇOCUK KOROSU KONSERİ

14:40 KOCAELİ BİLSEM - MAVİ ŞİŞE / KİMYASAL AKVARYUM

15:00 ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI KYÖD İLKOKULU - DANS GÖSTERİSİ

15:10 KOCAELİ BİLSEM - KİMDİR BU?

15:40 TEMA BAYRAK GÖSTERİSİ

15:55 KOCAELİ BİLİM MERKEZİ - ELEKTRİK GÖSTERİSİ & SIVI AZOT BULUT

16:30 RIDVAN PARS - KUKLA TİYATROSU

17:00 KAĞITSPOR – İZCİLİK / OSMANLI CENK SANATI / MATRAK GÖSTERİMİ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.