banner447
Öne Çıkanlar KARTEPE HiLTON Üzülmez Körfez doğal akvaryum oluyor Lale festivali coşkuyla başladı... Yeliz Koraya ikinci davadan da beraat çıktı...

Demirci'den yeni eğitim yılı mesajı...

Demirci yayınladığı mesajda;

Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı şu günlerde öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşayan, yeni ufuklara yelken açma çağına gelmiş çocuklarımızın heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. Okula yeni başlayan öğrencilerimize aramıza “Hoş Geldiniz” diyorum.

Eğitim bir süreçtir. Bu süreç ömür boyu sürse de en önemli aşamalarını okul dönemleri oluşturmaktadır. Okul dönemlerinde geçen eğitim süreci öğrencilerimize kültürel değerlerimiz başta olmak üzere bilgi, yetenek, beceri ve olumlu davranışlar kazandırılmasını içeren bir süreçtir. Biz eğitimciler olarak temel amacımız bireyin hayatında eğitim süreci ile meydana gelen değişimin kalıcı hâle gelmesi ve bireyin dünyadaki değişime ayak uydurabilmesini sağlayabilmektir.

Çünkü biz biliyoruz ki; “Eğitim süreciyle kazanılan beceriler hem bireyin hayat kalitesinin gelişmesine hem de ülkenin refahına, toplumsal ve demokratik gelişimine katkıda bulunur.” Bu milletin alın teriyle yetişen öğretmenler olarak bizler de bu ülkenin refahına ve toplumsal gelişimine en fazla katkıyı verebilmek için bu eğitim sürecinde yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz.

Toplumları, memleketleri anlamlandıran insandır. İnsanlığa kendini adamış öğretmenler olarak ülkemizi bugün olduğu gibi yarında anlamlandıracak, aydınlatacak bireyler yetiştirmeye çalışacağız. Bizi biz yapan değerlerimizi unutturmadan gelecek nesillere taşıyacak bireyler yetiştirmeye çalışacağız.

Hayatınızın en önemli dönemi olan eğitim sürecinde bu memleketin değerleri ile donanmış, bilgi üretebilen, dünyadaki değişimi kavramış, ülkenin geleceğine sahip çıkacak vatanperver ve haysiyetli nesiller olarak yetişmenizi sağlayabilmek için hep yanınızda olacağız.

Hayallerinizin peşinden koşarken elinizden tutacak, kalabalıklar içinde kaybolmanıza izin vermeden, zamanın ellerinizden kayıp gitmesine izin vermeden emin adımlara aydınlık yarınlarınıza ulaşmanızı kendine ülkü edinmiş öğretmenleriniz sizleri sınıflarınızda bekliyorlar. Siz de koşun onlara, aydınlığı kucaklar gibi kucaklayın onları ve asla bırakmayın onların şefkatli ellerini.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı; hayata dair ve hayat için; işlevsel, pratik, değerlerimizle paralel, bilgi ve beceriler kazandırmak, bilim ve teknolojideki değişim ve gelişmelerin gerekli kıldığı vasıfları kazandırarak, millî ve uluslararası düzeylerde varlık gösterebilen donanımlı bireyler yetiştirmek, insanımızın ve insanlığın ortak değerlerini kazandırmak ve benimsetmek için mevcut öğretim müfredatlarında önemli değişiklikler yapılmıştır.

Bu değişiklikler yapılırken; müfredatlar, fazlalıkları sadeleştirme, yoğunlukları ise seyreltme suretiyle hafifletildi. Temel değer, bilgi, beceri, yeterlilik, yetkinlik, tutum ve davranışlar birbirleriyle uyumlu bir bütünlüğe kavuşturuldu. Ayrı ayrı olmaktan ziyade ahenkli bir bütünlüğe ulaşmak hedeflendi. Değerlerimize uygun olmayan unsurlar ayıklandı, müfredatlar ile değerlerimiz arasında bağ oluşturuldu. Çocuklarımıza kazandırılacak bu niteliklere uygun içerikler istikametinde bir güncelleme hedeflendi. Milli Eğitim Bakanlığı olarak hedeflerimize ulaşmamızda en büyük desteği siz değerli anne babalarımızdan alacağımızı biliyoruz.

Anne babalar ciğerparelerini size gönderdiler. Birazdan size koşacaklar, sarıp sarmaladığınız evlatlarımızın ellerini hiç bırakmayacağınızı biliyoruz. Anne babalar olarak bize bu güveni verdiğiniz ve gönül rahatlığıyla evlatlarımızı size emanet edebildiğimiz için bir kez daha sizlerin önünde tüm velilerimiz adına saygıyla eğiliyorum.

Evlatlarımızın bu uzun soluklu yürüyüşlerinde yanlarında olacak öğretmenler olarak unutmamalıyız ki;

Amacımız

Kazandıracağımız beceriler hem bireyin hayat kalitesinin gelişmesine hem de ülkenin refahına, toplumsal ve demokratik gelişimine katkıda bulunmalıdır.

Millî, manevi, evrensel değerlere sahip; hem akademik hem de sosyal anlamda başarılı olabilen; teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilen; kendisine, toplumuna ve farklı kültürlere karşı yüksek düzeyde farkındalıkla saygı duymayı başarabilen; hayata hazır, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet ettiğinin bilincinde olan bireyler yetiştirmektir.

Temel Değerlerimiz ise;

En iyi eğitim, herkes için en iyi olan eğitimdir ve bir öğrencimiz herkes yahut herhangi biri değildir!Öğrencilerimizin ulusal ve evrensel değerlere sahip olması, kendi öz değerlerimizi edinip özümsemesine bağlıdırYeni bilgilere, yeni dostluklara ve aydınlık bir geleceğe kavuşmamız dileğiyle2017-2018Eğitim-Öğretim Yılını en içten duygularımla kutluyor herkese hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.