banner447
Öne Çıkanlar 2011 saliha oylarımız kartepeli Yılmaz Ve Üzülmez Kartepelilerle...

CHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
 CHP İzmit İlçe Örgütü ve İzmit ilçe seçim koordinasyon merkezinin (SKM) ortaklaşa düzenlediği ‘Önce İzmit Önce Türkiye’ etkinliği, önceki akşam İzmit Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa; milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, milletvekili adayları, ilçe ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, sandık ve mahalle başkanları ve partililer katıldı. Milletvekili adaylarından Cuma Karavar, Asude Fırat Özkan, Müzeyyen Topçu Tan, Tamer Solakoğlu ile milletvekili Tahsin Tarhan ise mazeretleri nedeniyle
katılmadı.


‘Önce İzmit Önce Türkiye’ konulu etkinliğe katılanlarla yakından ilgilenen ilçe başkanı Küçükkaya, hepsiyle tek tek tokalaştı.

 POLİTİKALARI ANLATTILAR

Program öncesinde her görevliye kendi sandığında oy kullananların listeleri, ev ziyaretleri için broşür ve sandık görevlilerinin ne yapmaları gerektiğini anlatan kitapçıklar dağıtıldı. Etkinlik, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Milletvekili adayları, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan farklı projeleri katılımcılara anlattı. Av. Fatma Kaplan Hürriyet sosyal politikalar; Haydar Akar dış politika; Turan Dumlu sağlık politikası; Kemal Nişancı tarım politikaları; Utkan Güneş eğitim politikası ve Yakup Törk gençlik politikaları hakkında bilgi verdi.


CHP milletvekili adayı Turan Dumlu, eski il başkanı Cihat Altunyuva, etkinlik öncesinde partililerle ayak üstü sohbet etti.

 3 SAAT CHP’YE ÇALIŞIN

Tüm partililere seslenen ve çalışmalarını isteyen İzmit ilçe SKM Başkanı Selman Yıldırım, “Siyasetin en önemli görevini yürüten sandık sorumlusu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, önemli görevler yapacaklar. İzmit’te 102 mahallemizde 724 sandık görevlimiz var. Bu son günlerde CHP’ye oy isteyelim. Bunu herkesin yapması gerekiyor. Eğer bu ülkeyi seviyorsanız, insanlığı seviyorsanız, Türkiye’de yeniden birlik diyorsanız, 1 Kasım akşamına kadar en az 3 saat CHP’ye çalışmanızı istiyorum” diye konuştu.

Etkinlikte hazır bulunan sandık başkanlarına seçmen kağıtları imza karşılığında dağıtıldı.

 TEK BAŞINA İKTİDAR

Ülkenin nefes alamaz duruma geldiğini söyleyen İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Biz bu coğrafyanın en haklı insanlarıyız. Bu coğrafyadaki en güzel tespitleri biz yapmışız. Savaşırken bile önce demokrasi deyip meclisi kurmuşuz. Gelinen noktada artık ülke nefes alamaz durumda. Bunu ben demiyorum; Devlet Bahçeli, Selahattin Demirtaş, Ahmet Davutoğlu diyor. CHP’nin koalisyonda olması lazım. Ama bence CHP’nin koalisyonda değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek başına iktidarda olması lazım. Bu coğrafyadaki en iyi en anlamlı dava CHP’nin davasıdır” ifadelerini kullandı.


Etkinliğin ev sahipliğini yapan İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit SKM Başkanı Selman Yıldırım gelenleri kapıda karşıladı.

 ÜLKEYİ DEĞİŞTİRECEKLER

Küçükkaya’nın ardından sırasıyla milletvekili adayları CHP’nin seçim projelerini katılımcılara anlattı. İlk olarak kürsüye gelen Yakup Törk, gençlik politikaları hakkında şunları söyledi:

Seçim beyannamemiz gençlere adandı, gençler her alanda söz sahibi olacak. Ulusal gençlik konseyini kuracağız. Biz; öz güven sahibi, özgür bir gençliğin yetişmesini istiyoruz. Sosyal kültürel ve sanatsal etkinliklerin yapılacağı gençlik evlerini kuracağız. Gençler için iş ve güvence vereceğiz. Bütün üniversite harçlarını kaldıracağız. Yurtsuz hiçbir gencimiz kalmayacak. Başımızın belası YÖK’ü kaldıracağız. Ülkeyi gençler değiştirecek.”

 
KALICI EĞİTİM SİSTEMİ

Milletvekili adayı Utkan Güneş ise eğitim politikaları hakkında bilgiler vererek, “Seçim bildirgemizde en önemli kısımlardan biri eğitim. CHP iktidarında eğitimde devrim niteliğinde değişimler yapılacak. Çağdaş eğitim reformu adında yürüttüğümüz yeni bir politika var. Eğitimi bütünsel yapı halinde değerlendiriyoruz. Ezberci eğitim sistemi yerine kalıcı özümsemeye yönelik bir sistem getiriyoruz. Öğretmenlerimizi de toplum lideri haline getirmek istiyoruz. Okullar tam gün olacak” diye konuştu.


Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde oturan milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ile partililerin morallerinin bir hayli yüksek olduğu gözlendi.

 ÇİFTÇİYE MAZOT İNDİRİMİ

Tarım politikaları hakkında bilgi veren milletvekili adayı Kemal Nişancı ise konuşmasında şunları söyledi: “Tarımda ithalatı öngören bir politika uygulanmaktadır. Çiftçi ürettiği ürünü tarlada bırakma durumuna gelmiştir. CHP iktidarıyla ithalat değil, ihracatı hedefleyen politika uygulanacaktır. Doğal tarım alanları alternatif yaşam alanları haline getirilecektir. Çiftçinin üretim için alacağı mazot 1 lira 80 kuruş olacaktır. CHP iktidarında iş kazaları kader olarak algılanmayacak, çalışma koşulları düzeltilecektir. Koruyucu hekimlik öne çıkarılacak” dedi.

 

BEN SORUMLU OLACAĞIM

Milletvekili adayı Turan Dumlu ise sağlık politikaları hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu. Seçildiği takdirde ilimizdeki sağlıkla ilgili tüm sorunlardan kendisinin sorumluğu olacağını söyleyen Dumlu, “Bizler kanser tarama tetkiklerini TIR’larla vatandaşın ayağına giderek yaptıracağız. Organ bağışını özendireceğiz. Prim ödemeyi ön koşul olmaktan çıkaracağız. Genel sağlık sigorta primini durumu iyi olmayanlar için devlet tarafından karşılayacağız. Hastane katılım paylarının hepsini kaldıracağız. Annelerin ihtiyacı olan bütün vitaminleri bedava vereceğiz. Çocuklara yapılan bütün aşılar ücretsiz olacak. Aile sağlık merkezlerine önem vereceğiz. Sağlık çalışanlarına sosyal ve ekonomik güvenlik sağlayacağız” diye konuştu.


Erken seçim öncesinde adeta gövde gösterisi yapan CHP’liler, çalan müziklerle parti bayraklarıyla eşlik etti.

 DİKTATÖR YÜZÜNDEN

Dış politika hakkında geniş bir bilgilendirmede bulunan milletvekili Haydar Akar, şunları dile getirdi: “2011’de başladığımız bu sürece o gün nasıl başladıysak devam ediyoruz. Bir gün telefonumuzu kapatmadık, bir gün sokağa inmediğimiz gün olmadı. 7 Haziran’da çok güzel bir seçim bildirgemiz vardı ancak programlarımızın altını somut şeylerle dolduramadık. Çocuklarımızın özgürce, kardeşçe yaşayacağı demokratik bir hukuk devletinde yaşatmak için yola çıktık. 7 Haziran sonuçlarında milletin iradesini tanımayan bir diktatör tarafından ülke, yeniden seçime götürüldü.


CHP’nin eski il başkanlarından Rıdvan Alkan, Keramettin Gençtürk ile Cihat Altunyuva bir arada görülüyor.

 HERKES SAHADA OLSUN

Kendisini Türkiye’nin sahibi zanneden bir kişiye MHP’nin de destek vermesiyle erken seçime gitmek zorunda kaldık. MHP ve HDP’li kardeşlerimize sesleniyorum; gerçekten birlik içinde, demokratik bir Türkiye’de yaşamak istiyorsanız CHP’ye destek olun. Artık birbirimize sokaklarda eleştiri yapmaktan vazgeçelim. CHP’ye üye olan her ferdin özveriyle çalışması gerekiyor. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Herkesi yarından itibaren sahada görmek istiyorum. Biz sahadayız. Güç verin iktidara gelelim“ dedi.

 KİMSE EVSİZ KALMAYACAK

Kürsüye çıkan milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise sosyal politikalar hakkında bilgilendirmede bulundu. CHP iktidarında kimsenin evsiz kalmayacağını ifade eden Hürriyet, “7 Haziran’da vatandaşımız kararını verip oyunu kullandı. Kendisine AK diyen isminde adalet bulunan AKP’ye, bu ülkenin bölünmesine hayır dedi. Bir kişinin inadı, bir aileyi koruma adına bugün tekrar seçime gidiyoruz. Biz CHP olarak hiç umut yok mu diyenlere umut insandadır diyoruz. Yurttaşına hesap veren, yurttaşının önünde hizmet için eğilen anlayışla hareket ediyoruz. CHP iktidarın da hiçbir yurttaş evsiz kalmayacak. Çocuklar çalışmayacak. Kadınlar iş gücüne katılacak. Asgari ücret bin 500 lira olacak. Esnafın yüzü gülecek. İnsan kayırmadan yardım sağlayacağız. Ekonomimizi büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.


CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP iktidarının yaklaştığını hissettiğini söyledi.

 CHP İKTİDARINI GÖRÜYORUM

Toplantının sonunda ise son olarak kürsüye il başkanı Cengiz Sarıbay çıktı. Toplantıyı düzenleyen herkese teşekkür eden Sarıbay,Gittiğimiz her yerde CHP iktidarının yaklaştığını görüyoruz. Bu defa oyumuz size diyen insanlar çok. Mübalağa yapmıyorum. Ama daha çok çalışmamız lazım. Biz bu siyasi iktidarını al aşağı edeceğiz. Bunu başaracağımıza inanıyoruz. Bunun için tek gerekli olan şey; Azim azim azim, çalışma çalışma çalışma. Hiçbir şey bizi korkutamaz. Bunlar inişe geçti. 21 Ekim’de herkes evini arabasını parti bayraklarıyla donatsın. 2 Kasım sabahının şölenini şimdiden yaşayalım “ şeklinde konuştu.

Yeşil Kocaeli

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.