Öne Çıkanlar kahveci urbad pedic şad Recepe temeli atıldı

HAYDAR AKAR'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, aydınlanma çabalarının itici gücü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin amacına ulaşmasının en büyük güvencesidir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk;’’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden mahrum bir millet henüz millet adını almak istidadını kazanmamıştır’’sözüyle bunu en güzel şekilde ifade etmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin gurur veren başarılı atılımları, mesleğine, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bağımsız, demokratik ve lâik bir toplum yaratma ülküsüne inanmış, çalışkan Cumhuriyet öğretmenlerinin üstün çabalarıyla gerçekleştirilmiştir. Ulu Önder Atatürk'ün aydınlattığı yolda ilerleme kararlığında olan ve onun anlatımıyla "fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür" kuşaklar yetiştirmenin gereğini gönülden benimseyen öğretmenlerimiz, ilkeleri, düşünceleri, yaşam biçimleri ve yaşama bakışlarıyla insanları doğrudan etkilemekte, toplumun biçimlendirilmesinde yadsınamaz rol üstlenmektedirler.
Değerli öğretmenlerimizden her zaman olduğu gibi bundan sonra da beklentimiz, geleceğimizi biçimlendirecek çocuklarımıza ve gençlerimize, güven ve yaşama sevinci vermeleri, düşünmenin, sorun çözmenin, bilgi üretmenin yalnızca insana özgü ayrıcalıklar olduğunu öğretmeleridir.
Bunun yanı sıra öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi, Cumhuriyetimizi, Ulu Önder Atatürk'ün çağdaş ve evrensel ilkelerini, ilerici ve lâik devrimlerini yaşatmayı görev olarak değerlendiren, eşitliğe inanan, ilkeli, erdemli bireyler olarak yaşama hazırlamalıdır. Ulusumuz, sağduyusunu, bilgi ve birikimini kendisiyle paylaşan, yüce görevlerini içtenlikle yerine getiren öğretmenlerine her zaman gönül borcu duymakta, ülkemizin yüz akı öğretmenlerimiz önünde saygıyla eğilmektedir.
Ülkenin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da büyük hizmet aşkıyla çalışarak çocuklarımızın ve gençlerimizin Ulusu'na ve insanlığa yararlı bireyler olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize hak ettikleri yaşam koşulları sağlanmalıdır. Atama bekleyen 220 bin kadro varken 2012 yılında 42 bin öğretmen atamasının yapılacak olması da AKP iktidarının ayıbıdır. Umarım içlerindeki bu kutsal meslek aşkı ölmeden büyük özveri ve sabırla atama bekleyen tüm öğretmenlerimiz biran önce mesleklerini yapıyor olabilmenin coşkusuna ulaşırlar.
Onurlu meslekleriyle her zaman sevgi ve saygı ile andığımız, değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü'nü içten duygularla kutluyor, Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.