Tayyip Erdoğan Türkiye'de Deniz Baykal'ın Kemal Derviş'in yönlendirmesi ve telkinleri ile yol verilmiş parti başkanıdır..

Plan ise ; Dibe vurmuş ekonomi  iktidara gelen Tayyip Erdoğan'ın kucağında patlayacak ve Tayyip Erdoğan ebediyen tarihe gömülecekti..

Ama iş öyle olmadı..Tayyip Erdoğan iktidara gelmeden Amerika ile gizli antlaşmalara uzlaştı..

Bu uzlaşıya göre Tayyip Erdoğan; ABD Türkiye'nin ülkenin iç işlerine Amerika karışmayacak,suni krizler çıkarmayacak,Amerika ise başta BOP  olmak üzere Türkiye'nin dış politikasını Amerika ve İsrail'in çıkarlarına göre düzenleyecek , Türkiyede'ki ABD karşıtı asker,sivil temizlenecek..

Tayyip Erdoğan iktidara geldiği gibi ülkeye oluk oluk para girdi..Ekonomi bu destekle sorun olmaktan çıktı..Ekonomisi düzelen Türkiye'de
T.Erdoğan iktidarını sağlama aldı.

Amerika & İsrail BOP planında ise Araplar ile ilişkileri kötü olan İsrail yer almayacak bu konuda Türkiye önderlik yapacaktı,Buda Türkiye'nin görüntüde İsrail ile çok büyük sorunları olan ülke olması ile sağlanacak,Ortadoğuda Erdoğan İsrail'in düşmanı,'' Beklenen Lider'' konumuna sokulacaktı..

Ve tiyatro DAVOS'ta başladı; ''Van Minut'' çıkışı salonu terk eden  Erdoğan bir anda parladı İstenen İsrail ile ilişkiler suni olarak gerildi.
Buna karşılık olarak beklenen Tayyip Erdoğan'ın posterleri bütün Arap Ülkelerinde ise dalga dalga halkın elinde gezmeye başladı,Arap ülkelerine ''Her dükkana bir T.Erdoğan posteri'' asılma salgını başladı..

İsrail halkı ise durumdan gerilmişti.İsrail buna halkının kırılan onurunu kurtarmak için önce Türk Büyükelçisini düşük bir sandalyeye oturtarak Tv'lerde yayınlanan görüntülerle cevap verdi..

Daha büyük çaplı gerginlik yaşanması gerekiyordu..
Ve ''Mavi Marmara'' senaryosu devreye alındı...Türk gemisindeki Türk bayrağı çıkarıldı ve kabile devleti olan bir devletin bayrağı gemiye takıldı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin müdahalesinin hakkının önü bu şekilde kapatıldı..
Yemlik olarak giden bu gemi İsrail'in yaptığı opreasyon ile  verilen şehitler içimizi acıttı.. Türk ve destek veren Arap halklarının öfkesi tırmandırıldı
Bu operasyon sonucunda ''Tazminat ve Özür'' ile İsrail ile Türkiye arasında yoğun bir  kısır düzmece savaş başladı..

Mavi Marmara operasyonu beklenen ve istenen  ''Suni Düşmanlık'' tavan yaptı. Artık  görüntüde İsrail ve Türkiye savaşın eşiğine gelmişti!!..

Oysa Mavi Marmara Arap Ülkeleri halkları için büyük bir heyecandı..Türkiye ilk defa İsrail karşısında Arapların yanında net olarak yer aldı..Sonuçta Tayyip Erdoğan  tüm Araplar için bir Kahraman!! oldu..

Gerisi malum Türkiye'nin büyük desteği ile bir çok ülkede çok kısa bir sürede ''Arap Baharı'' adı altında ABD yanlısı hükümetler oluşturuldu.. Suriye ve sonrasında gelmesi beklenen İran hariç Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki tüm ülkeler ABD hakimiyeti altına girdi..
BOP planında İran ve Rusya desteğindeki Suriye'de işler Rusya ve Çin'in  devreye girmesi ile şimdilik çıkmazda,çok yakında ABD ve Rusya Esat harici bir liderde çözümde uzlaşacaktır..

TÜRK BAHARI ile şimdi işin Bam Tel'ine gelmek istiyorum..

Ülkemin Dış İşlerinde Ortadoğuda ve Kuzey Afrika ülkelerine ABD çıkarına verdiği destekler ve ülkemin hiçbir menfaatının olmadığı gelinen bu durum ortada.
En uzun sınırımızın bulunduğu Kardeş Suriye ile savaşmak bize ne kazandırır?..Tarih boyu unutulmayacak düşmanlıktan başka koca bir hiç...
Türkiye bu dış politikayı nasıl benimser ve izler..

ABD' ye muhalif olmaktan başka suçları olmayan Asker,Sivil,gazeteci,Yazar,Akedemisyenleri hangi mantığa göre düzmece suçlamalar ile yıllardır ceza evinde tutar..Anlamak mümkün değil..

Ülkemde ABD karşıtlarının tek tek temizlendiği Arap Baharı gibi farkına varmadan gizli ''TÜRK BAHARI'' yaşandı..

ABD ülkemden AKP'nin büyük desteği ile tüm istediklerini gözümüzün önünde oynadığı basit tiyatro ile  aldı..
Bundan fazla ne isteyebilir, ne dileyebilir  ve alabilirdiki benim ülkemden?.

ABD için bunun adı olsa olsa TÜRK BAHARI olmalı...Selamlarımla...İdris CELEP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.