Geçmişi ile bütün Dünya da destansı bir tarih bırakan bir devlet düşünün. Yıkıldı zannedildiğin de bile şehit kanlarıyla küllerinden yeniden doğan.

 

Kara toprağın kara bağrında yüzbinlerce kefensiz gömülmüş insanı olan bir devlet düşünün. Her karış toprağı Anavatan ismiyle anılan.

 

Dürüst, Namuslu, Ak alınlı kadınlarından nice cevherler yetişmiş bir devlet düşününün. Vatan ve namus için çarpışan vefakâr anneleri barındıran.

 

Yoksulluk ve çaresizlik içinde bile adalet ve inancından vazgeçmeyen yiğitleri olan bir devlet düşünün. Nice isimsiz kahramanları ile destanlar yazan.

 

Üç tarafı denizlerle çevrili, eşsiz kıyılarında yalancı cennetleri barındıran bir devlet düşünün. Bütün ovalarından bereket fışkıran.

 

İslam-ı, Kuran-ı benliğinin her parçasına ilmik, ilmik işlemiş bir devlet düşünün. Lime Lime parçalandığında bile İmanından zerre ödün vermeyen.

 

Bir devlet düşünün; etrafında ki ve içinde ki hainlere rağmen tek vücut olmuş, Ahlak ve cesaret gömleği giyerek her şeyin üstesinden gelmiş bir devlet.

 

Sonra Bir Devlet Daha Düşünün

 

Üç beş çapulcunun tehditlerinden çekinen, ihanetler karşısında bile eli kolu bağlı oturup bekleyen, hukuk ve adaletin hep güçlüden yana karar aldığı, mazlum ve ezilenin hak ve hukukunun yok sayıldığı bir devlet.

 

Bir devlet düşünün; Vatansever insanların önünün kesildiği, hainlerin, katillerin, düzenbazların önlerine imkânların çarşaf, çarşaf serildiği bir devlet.

 

Bir devlet düşünün; bütün kötü senaryolar karşısında biçare bekleyip, rehber ülkelerden icazet almadan hareket edemeyen bir devlet.

 

Düşünün; kendi askeri hapishanede örgüt kurma suçundan yatarken, gerçekten ülkeyi bölmek için savaşan teröristleri görmezden gelerek başına taç yapan bir devlet düşünün.

 

Dağda ki teröriste kendi bağrındakinden daha fazla imkân sağlayan, hoşgörü gösteren bir devlet düşünün.

 

Beyazın kara, karanın ak gösterildiği bir devlet düşünün, adalet deyip yandaşın korunduğu, hakkın hukukun önemsenmediği bir devlet.

 

Bir devlet düşünün; azınlık haklarının çoğunluğun haklarından daha fazla savunulduğu, karar alma reflekslerinin doğru çalışmadığı bir devlet.

 

Bir devlet düşünün; tek suçu Allah nizamını hayatına tatbik etmek istediği için ne ile suçlandığını bilmeden yıllarca hapishaneler de ömürlerini tüketmekte olan binlerce kişinin olduğu.

 

Bir devlet düşünün; milletin vekiline asilinden daha fazla maaş vermeyi normal sayan. Ayrıca asiline tanımadığı hakları hem çalışırken hem de emekliliğinde, vekilinin önüne paspas gibi seren.

 

Düşünün; sigorta primi, muayene ücreti, reçete ücreti, ilaç başı parası derken gariban vatandaşını şartlar altında ezdirirken, Meclis bütçesinden vekillerinin sağlık harcamaları için milyonlarca lirayı gözden çıkaran bir devlet düşünün.( Bütün sağlık giderleri bedava)

 

Bir devlet düşünün; Yapılan her yolsuzluğun üzerinin örtüldüğü, siyasetin güç olarak kullanıldığı, adalet penceresinin kapandığı ve kimsenin hiçbir şeyden rahatsız olmadığı bir devlet.

 

Memur, işçi, emekçinin maaş ve ücretlerinin kuruşu kuruşuna vergilendirildiği halde, milyarlarca lira ücretlerle transfer olan futbolcu ve kulüplerden vergiyi damla ile alan bir devlet düşünün.

 

Bir devlet düşünün; sadece çıkar ve menfaatleri söz konusu olduğunda yaygara koparan iş adamlarının olduğu, eğil olmasa da bizdendir deyip yeteneksiz, birikimsiz kişilerin makam sahibi yapıldığı bir devlet düşünün….

 

Yada boş verin  siz düşünmeyin, konuşun;

 

Ve bu devlet, o şanlı devletin devamıdır masalını anlatmaya devam edin.

 

Nasıl olsa yozlaştırdığınız, törpülediğiniz ve akıllarını kiraya vermek zorunda bıraktığınız bu toplum bu masalı dinleyecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
i.aydınlı 3 yıl önce

gazeteci akrabam emmi oğlu güzel harika ama sen akp lisin okumam seni onların kalemleri artık bana yaramıyor gardaçım onlar yıkılınca seni bol bol okurum.

Avatar
Özer Karslıoğlu 3 yıl önce

Bir devlet düşünün teröristle aynı masaya oturan,bir başbakan düşünün bebek katiline sayın şehide kelle diyen,bir başbakan düşünün terör örgütü ile aynı masaya oturup görüşen şerefsizdir diyen,bir hükümet düşünün dünyanın saygı ile eğildiği ordusunu cemaat ile bir olup zindanlara atan,bir hükümet düşünün kendinden olmayan gazetecileri hapislere atan,bir başbakan düşünün kendi bakanları tarafından ne yaptıysak onun imzası ile yaptık diyen(yolsuzluk), bir başbakan düşünün Türkler hariç herkes tarafından kandırılan,bir başbakan düşünün oğluna oğlum paraları sıfırla diyen,bir başbakan düşünün dün dediğini bugün inkar eden,bir başbakan düşünün 40 seneye yakın Türkiyeme ana avrad küfür edip en ağır hakaretler eden Türk düşmanı Şivan Perverin elini tutup onun söylediği Megri Megri türküsünü (Muşta ölen bir pkk lıya yazılan ağıt ) di nlerken ağlayan. ..Kardeşim senin bu yazdığın belki bazı kişileri yani ondan rant sağlayanlar inanırlar aslında inanmazlarda öyle görünürler ama hiç gerçekçi değil en azından inançlı birisi olarak hiç ama hiç samimi bulmuyorum.....Gün gelecek sizler bile bu kadardamı diyeceksiniz...Adam bugünkü ortamda bile kendi çıkarları için hükümet kurulmasına izin vermiyorsa artık konuşlacak bir şey kalmamıştır.

Avatar
M.A.A. @Özer Karslıoğlu 3 yıl önce

saygı değer abim ben kalıplar içinde hapsolmuş bir fikre sahip değilim. haksızlığın karşısında susmak için de bir nedenim bir beklentim yok. şunu da belirtmeliyim ki asla koşulsuz teslim olacak kadar sığ bir akla sahip değilim. herkes yaptığı bütün kötülüğün birgün mutlaka karşılığını görecektir.