banner447

Ülkece zor bir dönemden geçiyoruz.

Seçim öncesi toplumda fırtınalar koparanların, çığırtkanlık yapanların, düşünceleri gereğinden farklı bir boyuta taşıyanların ve üzerinde kıyamet senaryoları üretilen olayların 1 Kasım sonrası durulduğu görünse de kapalı kapılar ardında farklı hesaplar yapılmaya devam etmektedir.

Yıllarca türlü hesap peşinde koşup duranların öyle hemen bir köşeye çekilip sakince bekleyeceğini düşünmek kabul edilir bir gerçek değildir. Bu uğurda emellerine ulaşana kadar pes etmeyecekleri de bir gerçektir.

Kirli işlerini yürütebilmek için güç ve iktidarı kullanmak isteyenler bu güçler, işler istedikleri gibi gitmeyince fitne ateşini yakmaktan vazgeçmeyeceklerdir.

Tek amaç uğruna bir araya gelmiş bu örtülü ittifak güçleri geçen süreçte aslanı, çakala boğdurmak istemişlerse de çakal bu işi aceleciliğinden, sabırsızlığından ve toy oluşundan becerememiştir. Bundan sonra bu görevi bir sırtlana teslim etmekten çekinmeyecekltirler.

Ne kadar akıl yorarsanız yorun ve ne kadar çalışırsanız çalışın asla aksi bir düşüncenin içine girmeyecekler ve kendi menfaat eksenlerinde yaşama devam edeceklerdir.

Planlı ve kasıtlı olarak hazırlanmış bu sükûnet havası, toplumun yeniden uykuya geçmesini sağlamak için düşünülmüş bir grileştirme çalışmasıdır.

Amaç olayların üstünü örtmek ve doğrular ile yanlışları birbirine karıştırıp duygu karmaşası yaratmaktır.

Bugün oluşturmaya çalıştıkları bu grileşme ortamı kendi görünür kirliliklerinden sıyrılma, toplumu yeni bir puslu havaya sokma ve görünür gerçeklerden uzaklaştırma gerçeğidir.

Toplumdan yana olduğunu söyleyerek düşmanla ittifak kuranların,

Ülkesine ihanet edenlerin, vatanını dış güçlere peşkeş çekenlerin,

Kişisel zaafları yüzünden kardeşlerini satanların

Gerçekte hiçbir değere inanmayıp, değer sahibi görünerek çıkarları için her türlü köleliği ve şerefsizliği kabullenenlerin

Kime ne olursa olsun bana bir şey olmasın diye takla atanların

Birilerinin maşası haline gelmiş satılmış kalemşörlerin

İnandığı değerler uğruna mücadele etmektense zoru gördüğünde egemen gücün önünde diz çöken korkakların

Gemimi yüzdüreyim derken kullanıldığının farkında olmayan zavallıların

Müslümanım deyip Ümmete sırtını dönenlerin zaman zaman sessiz çığlık tarafından hesaba çekilmesi gerekmektedir.

Peki, o hesap günü geldiğinde sessiz çığlığın sahibi kim olmalı?

Tabi ki ben.

Beni tanımadınız değil mi?

Ben çıkarlarına alet etmek istedikleri bu ülkenin gerçeğiyim.

Ben, konuşurken beni dinlemedikleri, ağlarken gözümdeki yaşı silmedikleri, gamıma kederime ortak olmadıkları, üç kuruş menfaat için hiçe saydıkları kişiyim.

Ben gerekli gördüğüm dönemler de onlara ders veren, gücün ellerinde olduğunu zannettikleri anda bile o iradeyi elinde tutan, aslında onlara hatırlaması gereken şeyleri hatırlatan kişiyim.

Çözülmez sandıkları düğümleri çözen, daralan nefes borusundan içeri süzülen havayım, olaylar çığırından çıktığında işe el koyan kişiyim ben.

Bütün tarih boyunca yaşamını onurlu ilkeler üstüne koyan, mazlumu seven, zalime karşı dik duran kişiyim ben.

Ben gurbeti, sılayı bilenim, mazlumu, yetimi, öksüzü bağrına basan kişiyim.

Ben devlet çıkarlarını çarçur edenlerin hesabını gören, seçilmişlik kibri ile burnu havaya kalkanları ameliyat masasına yatıran ve yapılan bütün hataların hesabını soran kişiyim ben.

Lakin!

Siz lobileri mesken tutup, ruhunu hoyratça harcayanlar.

Birkaç ezber cümleyi peş peşe kullanıp siyaset yaptığını zannedenler.

Yeniye dair ne varsa kendinde hak görüp, üretmek, çalışmak yerine söylem ve eylemleri ile ortamı germeye yeltenenler.

Fitne fesatlık ateşi üzerinden menfaat devşirmek isteyip, kendini hayatın merkezin de istasyon zannedenler.

Her şeyi kendi yaptığını zannedip, bensiz bir hiç olduğunu unutanlar ve kanımla canımla oluşturduğum değere sahip çıkmayıp yüz çevirenler.

Size sesleniyorum artık bitti. Siz kendi çıkarlarınız için yüzlerce plan yapmaya devam edeceksiniz, bende o planları yıkmaya.

Şimdi diyeceksiniz ki sen de kimsin?

Ben kim miyim? Ben Halkım.

Sessizliğin sürgün sesiyim.

Ben içinizde ki mahşer im.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kemal Billor 3 yıl önce

Sevgili: yazar dostum muhammet Ali aydınlı kardeşim güzel bir düşünce ve güzel bir yazı fakat tartışmaya açık bir yazı anladığım kadarıyla yazınızı ilk okumaya başladığımda güzel bir yazı demeye başladım ki ortalarda sanki farklı kişi pc nin başına oturmuş gibi bir yazı ile karşılaştım sonlarda ise şüpheli bir okuyucu tavrıyla bitirdim yazınızı. Mesaj ınız bir çok kişilere hitap etmekte anladığım kadarıyla yani yazınız ın içinde inanılmaz soru ❓ işaretleri mevcut bana göre tabii. belkide kendi şahsi düşüncelerim yüzünden böyle düşünüyorum dur. (Saygılarımla)